BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

25 sierpień 2021

„Wariaci granic nie znają”

W dniach 13-15 sierpnia odbył się w Chełmie Rajd Ryśka. Ryszard Stawiarski pokonał na wózku inwalidzkim ponad 100 km, wszystko to w słusznym celu.

Plakat akcji „Palę gumę w słusznej sprawie”

Plakat akcji „Palę gumę w słusznej sprawie”

Ryszard Stawiarski, mieszkaniec Chełma postanowił pokonać dystans 100 km w ciągu trzech dni. Pomysł został przyjęty wśród członków Stowarzyszenia 25+ Nasza Przyszłość, wszystko po to, by zwrócić uwagę na sytuację osób z niepełnosprawnościami i je wesprzeć. Głównym organizatorem wydarzenia była Fundacja „Jest Otwarte” z panią prezes Katarzyną Stolarczuk na czele.

Zdjęcie Ryszarda na wózku inwalidzkim. Ubrany w białą czapkę z daszkiem i biały T-shirt z nadrukiem: PALĘ GUMĘ W WAŻNEJ SPRAWIE

Bohater wydarzenia: Ryszard Stawiarski

„Nie jest to łatwe – mówi Ryszard Stawiarski – trzeba pokonywać kilometry, ale jak to mówią, nic łatwo nie przychodzi. Ja robię to z przekonaniem, że ma to swoją wartość. Przede wszystkim się pomaga, to jest najważniejsze”.

 

Ryszard z ekipą

Ostatnie przymiarki

Na pytanie o samopoczucie i siły przed pokonaniem kilkudziesięciu kilometrów, Ryszard Stawiarski odpowiedział „Ja się zaliczam do wariatów, tych pozytywnych oczywiście, a wariaci granic nie znają. Jest energia, zawsze pojawia się też wyczerpanie, ale dużo mobilizacji dają mi ludzie na trasie, którzy razem ze mną pokonują te kilometry. Jest to dla mnie dodatkowa motywacja”.

Ryszard i ekipa

 

Całej ekipie humory dopisywały od startu do mety

Mowa o członkach Chełmskiej Grupy Rowerowej i grupy Chełm Biega. To oni asekurowali i towarzyszyli panu Ryśkowi podczas trasy.

Pierwszy Metr za Ryszardem i ekipą

Pierwszy metr za panem Ryszardem

Podczas wydarzenia zbierane były fundusze na rzecz Stowarzyszenia 25+ Nasza Przyszłość. Aktualnie dostępna jest też zbiórka internetowa „Rajd Ryśka”, na rzecz Stowarzyszenia.

 

Pan Ryszard w rozmowie z reporterką Biuletynu

Pan Ryszard w rozmowie z reporterką Biuletynu

 

Tekst: Ewelina Dumała
Zdjęcia: Magdalena Smyl

 

STOPKA PROJEKT 2021

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: