BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

13 wrzesień 2018

Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas w Białej Podlaskiej świętuje jubileusz

Od 10 lat jest drugim domem dla osób niepełnosprawnych z powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. 

W czwartek 20 września 2018 r. o godz. 10:00 Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej, organizuje w Sali konferencyjnej WOD- KAN przy ul. Gabriela Narutowicza 35 A uroczystość, która uświetni okrągły jubileusz powstania placówki. Podczas wydarzenia wystąpią uczestnicy placówki. Będzie też można zakupić prace osób niepełnosprawnych podczas aukcji.

„Obecnie do naszego Warsztatu uczęszcza 35 osób. Zajmujemy się rehabilitacją społeczną i zawodową naszych podopiecznych, prowadząc zajęcia w 7 pracowniach. Uczymy niepełnosprawnych czynności niezbędnych do codziennego, samodzielnego życia, jak również do podjęcia zatrudnienia i utrzymania się na rynku pracy. Dodatkowo, uczestnicy korzystają u nas ze wsparcia psychologicznego, fizjoterapii oraz biorą udział w różnych wycieczkach, zawodach sportowych, przeglądach muzycznych i innych spotkaniach integracyjnych” – wymienia Jakub Semeniuk, kierownik CDS WTZ w Białej Podlaskiej.

zdjęcie budynek

Warsztat Terapii Zajęciowej rozpoczął swoją działalność 27 grudnia 2007 r. w budynku dawnego szpitala przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej. Początkowo uczęszczało do niego 30 uczestników i pracowało w 6 pracowniach: artystycznej; ceramiki i fusingu; gospodarstwa domowego; krawiecko-hafciarskiej; multimedialnej, poligrafii i reklamy oraz animacji, kultury i muzykoterapii – później zmieniono profil pracy i utworzono w jej miejsce pracownię florystyczną. W 2016 r. powstała kolejna pracownia: techniczna i rękodzieła, angażując dodatkowo 5 uczestników.

Więcej informacji: Jakub Semeniuk, kierownik CDS WTZ w Białej Podlaskiej pod nr tel. 507-058-833.

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: