BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

25 Lipiec 2011

Warsztaty Artystyczne i Międzynarodowy Festiwal – Pecs na Węgrzech

Warsztaty Artystyczne i Międzynarodowy Festiwal to wielkie wyzwanie. Jest nam bardzo miło, że po raz kolejny mogliśmy się spotkać z węgierskimi przyjaciółmi. Nasze organizacje współpracują ze sobą od 5 lat i jest to owocna współpraca.

Młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy mogła poprzez uczestnictwo w warsztatach artystycznych poznawać tajniki pracy nad sztuką. Spektakl w obsadzie międzynarodowej to bardzo duże wyzwanie dla pomysłodawców i wykonawców. Pomimo bariery językowej spektakl został przygotowany profesjonalnie.

Oglądając to co działo się na próbach i podczas finału, czułam podziw dla wykonawców i pracujących z młodzieżą.

Podobało nam się ułożenie harmonogramu zajęć. Można było aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach i mieć czas na zwiedzanie uroczego miasta Pecs.

Międzynarodowy festiwal dał nam możliwość porównania naszej pracy z młodzieżą z wysiłkiem pedagogicznym osób z innych narodów. Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać ze znanymi nam grupami z Bułgarii, Francji, Węgier i Słowacji.

Dziękuję Pani Renacie, Panu Zszoltowi, Pani Magdzie i jej mężowi z hotelu Patria za pomoc, Panu Robertowi z Tarnowa za przewodnictwo i pomoc w zwiedzaniu miasta Pecs.

Praca jaką włożyli w organizację warsztatów i festiwalu jest nie do wycenienia. Doskonale to wiem, gdyż sama organizuję podobne imprezy.

Dziękuję w imieniu swoim i Zarządu organizacji oraz członków zespołu Figiel za możliwość bycia z Wami. Życzę Wam wielu nowych pomysłów i zadowolenia z pracy.

Ten cytat niech buduje i zachęca:
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” – Maria Curie-Skłodowska

Życzę wszystkim aby mieli taką wiarę jak nasi węgierscy przyjaciele.

Opinie uczestników:

Łukasz Lisek: „Bardzo mi się podobał kościół, centrum i hotel. Fajna była próba. Cieszę się, że mogłem też dwa razy wystąpić i rozpocząć swoim graniem międzynarodowy spektakl.”

Katarzyna Kozdra: „Bardzo mi się podobał taniec, w którym brali udział nasi uczestnicy z warsztatów; zwiedzanie miasta, w którym najbardziej podobała mi się fontanna, przy której często odpoczywaliśmy. Zachwycił mnie widok Budapesztu.”

Elżbieta Jaszuk: „Podobały mi się tańce i muzyka. Ładne było miasto.”

Małgorzata Wnętrzak: „Podobało mi się zwiedzanie zabytków i występy. Piękne było miejsce i widok z pokoju.”

Magda Porębska: „Podobały mi się zabytki. Fajne były tańce.”

Emil Kliszcz: „Fajnie było. Pogoda dopisała.”

Michał Kliszcz: „Podobało mi się. Ładne były zabytki.”

Daniel Leus: „Podobały mi się występy. Przyjęto nas gościnnie, życzliwie.”


Grupa w czasie koncertu na rynku głównym Pecs

Grupa przed meczetem

Próba spektaklu międzynarodowego

Odpoczynek w czasie zwiedzania miasta

Pan Andrzej z Tarnowa w roli przewodnika

Maria Zięba-Lisek

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: