BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

15 Wrzesień 2014

Warsztaty dla wolontariuszy

Fundacja Renesans z Zamościa członek sieci PPL LOS zaprasza czynnych wolontariuszy  wspierających osoby niepełnosprawne oraz chętnych do podjęcia wolontariatu na rzecz osób niepełnosprawnych na dwudniowe warsztaty. Mile widziani będą wszyscy działający w klubach wolontariusza jak również niezrzeszeni a chętni do niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym.

Podczas warsztatów organizowanych przez Fundację  w dniach 27-28.09.2014 rok w Suśćcu w Domu Wczasowym „Lech” uczestnicy szkolenia zapoznają się w sposób praktyczny z funkcjonowaniem wolontariatu w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Część działań integracyjno-poznawczych zostanie przeprowadzona przy sprzyjającej pogodzie w plenerze Roztocza.

Zajęcia na warsztatach prowadzi znakomity duet trenerski: Ewa Szczepańska, Krystyna Rybińska-Smyk. Osoby szkolące posiadają dużą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu funkcjonowania wolontariatu oraz pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Szkolenie jest bezpłatne, uczestnicy warsztatów otrzymują pomoce szkoleniowe. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia /preferowane elektroniczne/ prosimy kierować do dnia 22.09. 2014 rok. W dniu tym poinformujemy również o kwalifikacji do udziału w projekcie. Osobom zakwalifikowanym zabezpieczymy zwrot kosztów dojazdu /przelewem na konto rodzica, opiekuna, lub organizacji, szkoły, własne w wypadku posiadania/.

1. Zgłoszenie wolontariusza do udziału w projekcie.
2. Program i harmonogram warsztatów.

Zgłoszenia przyjmujemy na maile Fundacji Renesans:

fundacja-renesans@wp.pl

fundacja.renesans.ngo@wp.pl

informacja telefoniczna: 501 697 603.

Zakwalifikowane osoby mają możliwość wzięcia w następnych działaniach projektu w tym wizycie studyjnej /dobre praktyki/ Lublin, Nałęczów.
Dwudniowe warsztaty „Sprawni wolontariusze, sprawniejsi podopieczni” to część kompleksowego projektu realizowanego przez Fundację Renesans w 2014 roku dofinansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

Zapraszamy na naszą stronę internetową
www.fundacja-renesans.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: