BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

1 czerwiec 2017

Webinarium EPALE: Nowoczesne technologie w aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnością intelektualną

Nowe technologie, użyte w sposób właściwy, mogą być doskonałym narzędziem edukacji i terapii osób z niepełnoprawnością intelektualną. W jaki sposób je dobrać, w czym mogą pomóc aplikacje, a także jak w bezpieczny sposób wprowadzić osoby z niepełnosprawnością intelektualną w świat internetu dowiecie się Państwo podczas kolejnego Webinarium EPALE.

Logo-Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

20 czerwca 2017 roku, o godzinie 11:00 zapraszamy na Webinarium EPALE, podczas którego Anna Kwiatkowska z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zaprezentuje metody aktywizacji społecznej przy użyciu nowych technologii.

W programie:

  1. W jakich obszarach życia można aktywizować osoby z niepełnosprawnością intelektualną
  2. Jak wykorzystywać multimedia – filmy, telewizję internetową, radio internetowe
  3. Jak wykorzystywać aplikacje tworzone na potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną
  4. Jakie są jasne i ciemne strony korzystania z internetu, mediów społecznościowych, portali randkowych
  5. Innowacje w dziedzinie IT dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Zapraszamy do rejestracji na Webinarium EPALE:

https://frsewebinarium.clickmeeting.com/846484375/register

***

Anna Kwiatkowska – magister inżynier informatyki, od ośmiu lat współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI, d. PSOUU) opracowując aplikacje wspierające terapię i edukację dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Poprzez warsztaty i szkolenia przybliża tej grupie multimedia, internet oraz media społeczne. Jednocześnie pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa tych osób w internecie. Realizatorka wielu projektów międzynarodowych. Autorka broszur o komputerach i internecie opublikowanych przez PSOUU w ramach cyklu wydawniczego „Biblioteka self-adwokata” oraz współautorka poradnika metodycznego „Osoba z niepełnosprawnością intelektualną w świecie nowych technologii cyfrowych”. Specjalistka ds. Systemów Zarządzania Bazami Danych, Systemów Wspomagania Decyzji, Informatycznych Systemów Monitoringu i Zarządzania Środowiskiem. W 2017 roku powołana przez Komisję Europejską do pełnienia funkcji Ambasadorki 30-lecia programu Erasmus+. Ambasadorka EPALE.

Webinarium EPALE – cykl spotkań on-line, których celem jest promowanie wysokiej jakości uczenia się dorosłych w Europie. Spotkania, kierowane do kadry edukacji dorosłych, są okazją do wymiany doświadczeń
a przez to do doskonalenia kompetencji zawodowych.

EPALE – elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie, to pierwsza wielojęzyczna
i bezpłatna witryna internetowa skierowana do szkoleniowców, edukatorów, coachów, nauczycieli, instruktorów, naukowców, andragogów i każdego, kto zajmuje się zawodowo edukacją dorosłych w Europie. Głównym celem platformy jest stworzenie przestrzeni do dzielenia się wiedzą i współpracy, a przez to, do doskonalenia swoich umiejętności. EPALE to inicjatywna Komisji Europejskiej w ramach długoterminowego zobowiązania UE do promowania wysokiej jakości uczenia się dorosłych w Europie.

http://ec.europa.eu/epale/pl

Iwona Buks

Zespół Upowszechniania Rezultatów i Narzędzi Wspierających

Krajowe Biuro Elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie (EPALE)

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: