BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Artykuły powrót
12 wrzesień 2016

Werdykt Jury 13 Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja Koszalin 2016

Jury w składzie: Wojciech Otto – przewodniczący, Grażyna Błęcka-Kolska, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jabłoński, Nidal Al-Dibs po obejrzeniu filmów biorących udział w konkursie na film fabularny (7 filmów), dokumentalny (23 filmy) oraz amatorski (8 filmów) bardzo wysoko oceniło filmy „Zanim się pojawiłeś” oraz „Opiekun”, ale ze względu na ogromne różnice w produkcji w porównaniu z resztą filmów, widzieliby je bardziej w pokazach specjalnych.

W kategorii film amatorski – Jury pragnęłoby w przyszłości obejrzeć więcej tego typu filmów i oczekiwałoby większego zaangażowania w sferze idei i realizacji.

 Motyl 2016 w kategorii film amatorski dla filmu „Tajemnice oceanu” w reżyserii Anny Radeckiej za ciekawe pomysły animacyjne i ogromny wkład pracy w procesie realizacji.

Ze względu na wielość filmów dokumentalnych w konkursie oraz wartość tych obrazów, postanowiono wyróżnić 3 z nich.

Trzecie Wyróżnienie w kategorii film dokumentalny dla filmu „Dobra dziewczyna” w reżyserii  Solveig Melkeraaen za podjęcie trudnego i złożonego tematu oraz nowatorski sposób ujęcia.

dobra dziewczyna

Drugie Wyróżnienie w kategorii film dokumentalny dla filmu „Baśka, kameruj!” w reżyserii Gabrieli Mruszczak za: naturalność, poczucie humoru, niebanalność i optymizm bohaterów oraz niepohamowaną wolność tworzenia.

Baska kameruj - zdjęcie

Pierwsze Wyróżnienie w kategorii film dokumentalny dla filmu „Wytrwały Meia” w reżyserii Ricardo Koanuka za kreację bohatera: jego energię, radość życia i zwyczajną ludzką mądrość.

wytrwaly meia - zdjęcie

Motyl 2016 w kategorii film dokumentalny dla filmu „Wyślę Wam kartkę” w reżyserii Anny-Dudy Ziętek za piękno wewnętrzne głównej bohaterki, wrażliwość i kunszt realizacyjny autorów, a także za ukazanie pasji życia mimo wszystko.

Wyślę Wam kartkę - zdjęcie

Motyl 2016 w kategorii film fabularny dla filmu „Nena” w reżyserii Saskii Diesing za podjęcie kontrowersyjnego tematu, mądrość i subtelność w budowaniu relacji międzyludzkich oraz przekonującą wizję współistnienia życia i śmierci.

Nena - zdjęcie

 Nagrodę publiczności otrzymuje film „Marzenie. Prawdziwa historia” w reżyserii Artura Dziurmana.

Nagroda specjalna Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych: film „Bracia” w reżyserii Szymona Jana Sinoffa.

 

Anna Makochonik
rzecznik prasowy
13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja
tel. 601 785 475
a.makochonik@integracjatyija.pl

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: