BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

4 lipiec 2018

Wernisaż w Galerii Art Brut – Władysław Grygny. Nieznany nikomu

W Galerii Art Brut odbył się wernisaż, który otworzyli Sonia Wilk Kustosz Galerii Plastyki Nieprofesjonalnej w Muzeum Śląskim oraz Jan Ostroga z Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Wystawa poświęcona jest nieżyjącemu już artyście  Władysławowi Grygnie pod nazwą „Nieznany nikomu”.

Artysta stworzył tak pięknie i tak wiele opowieści o sobie o świecie całym w sposób tragiczny, ale i zarazem konsekwentny. Jego dusza była duszą poszukującą, dla niego to było wszystko za mało do tego żeby czuć się spełnionym. Poszukiwał w różnych obszarach twórczości artystycznej, próbował w biżuterii, pracował jako akustyk, ale ciągle to nie było to. W końcu zaczął malować – jak mówił artysta katowicki Erwin Sówka  – w sposób mentalny był gotowy dla sztuki poświęcić wszystko, ale nikt nie potrafił tego zrozumieć. Dopiero po śmierci jego talent artystyczny został zauważony z zachwytem przez szerokie grono publiczności.

Wystawa czynna od 1 lipca do 31 sierpnia 2018 r. od wtorku do piątku w godz. 11.00 do 17.00, w soboty od 12.00 do 15.00 w Galerii Art Brut w Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków 12.

no images were found

Kamil Artur Kuliński

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: