BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

18 Maj 2018

Wernisaż wystawy Justyny Matysiak ,,Kobieta i mężczyzna”

Artystka outsiderka Justyna Matysiak z Poznania wystawiła swoje prace w Galerii ArtBrut w Lublinie.  Uroczysty wernisaż miał miejsce 16 maja 2018 roku w Centrum Kultury w Galerii ArtBrut.

12

Od wielu lat pokazuje swoje prace na wielu międzynarodowych wystawach m.in. w Art)&(marges Museum w Brukseli, Creation Franche Museum w Begles/Bordeaux we Francji, Muzeum Sztuki Współczesnej w Olomoucku w Czechach. W 2007 roku artystka otrzymała prestiżowa nagrogę Grand Prix INSITA w ramach 8 Triennale sztuki art. Brut/outsider przyznawana przez Słowacka Galerię Narodową w Bratysławie. W kraju współpracowała z Muzeum Śląskim w Katowicach, Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

06

Prace artystki to głównie rysunki przedstawiające postaci kobiet, fascynuje ją moda, wielkoformatowe prace otoczone autorefleksyjnymi tekstami.  Autorka odnosi się do swoich pragnień, oscylując wokół sfery miłości, ślubu, upragnionego mężczyzny i seksualnego tabu. Swoje prace tworzy przy użyciu cienkopisu, pisaków.

no images were found

Kamil Artur Kuliński

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: