BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

18 luty 2016

WHO przygotowuje listę priorytetowych środków pomocniczych

Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization – WHO) zwraca się do osób z niepełnosprawnościami, członków ich rodzin oraz do organizacji działających w obszarze rehabilitacji z prośbą o udział w badaniu, którego celem jest przygotowanie Listy Priorytetowych Środków Pomocniczych.

Lista Priorytetowych Środków Pomocniczych będzie wykorzystywana jako przewodnik dla rządów państw członkowskich ONZ, służąc poprawie dostępności do wysokiej jakości niedrogich produktów pomocniczych. Prowadzone badanie i jego wyniki przyczynią się do wprowadzenia w życie Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Pozytywny odzew na prośbę WHO polega na rozpowszechnieniu ankiety z prośbą o jej wypełnienie: w swojej organizacji, a także na przekazaniu tej prośby do innych organizacji.

Ankietę można wypełnić na dwa sposoby:

  1. online na stronie: https://extranet.who.int/dataform/355553/ lub
  2. wypełniając załączoną ankietę w MS Word i wysyłając ją bezpośrednio do Światowej Organizacji Zdrowia na adres e-mail: assistivetechnology@who.int

Ankieta online jest dostępna w 50 językach, w tym w języku polskim, który można wybrać za pomocą menu rozwijanego w górnej części strony.

Więcej informacji na temat badania znajduje się na stronie (strona w jęz. angielskim):

http://www.who.int/phi/implementation/assistive_technology/global_survey-apl/en/

Organizatorzy badania czekają na ankiety do końca lutego.

Joanna Wojtyńska

Dyrektor Biura

Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 10

02-366 Warszawa

Tel. 22-654-19-28

www.pfon.org

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: