BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

8 kwiecień 2016

Wieczory poetyckie Zygmunta Marka Miszczaka

Wtorek, środa i czwartek 5-7. IV. 2016 r. były dniami czterech spotkań poetyckich z Zygmuntem Miszczakiem. We wtorek autor książeczki pt. „Kup mi, mamo, gwiazdkę z nieba” zaproszony został do Przedszkola nr 49 w Lublinie przy ul. Pana Balcera 11, zaś w czwartek spotkał się w Bibliotece nr 24 przy ul. Juranda 7 z dziećmi z klas I-III. Organizatorami tych wieczorków były: Przedszkole Koszałka Opałka nr 49 w Lublinie, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego Filia Nr 24 w Lublinie oraz Fundacja Wspierania Rozwoju Osobistego „Studeo”.

Fotorelacja ze spotkania ze spotkania z dziećmi w Przedszkolu nr 49:

no images were found

Fotorelacja ze spotkania w Bibliotece nr 24:

no images were found

Środa była dniem promocji nowo wydanej przez Wydawnictwo NORBERTINUM książki poetyckiej pt. „Śladem ojców”, stanowiącej zbiór wierszy patriotycznych. Tomik ten, podobnie jak w wypadku zbioru „Kup mi, mamo, gwiazdkę z nieba”, jest pięknie ilustrowany przez członkinię ZPAP Agnieszkę Wójtowicz. Tego dnia jego autor wraz z ilustratorką skorzystali z zaproszenia do Dzielnicowego Domu Kultury „Czechów” przy ul. Kiepury 5A oraz do Osiedlowego Klubu „Miniatura” przy ul. Śliwińskiego 1 w Lublinie.

Fotorelacja ze spotkania w Klubie „Miniatura”:

no images were found

Fotorelacja ze spotkania w Dzielnicowym Domu  Kultury na Czechowie:

no images were found

Za komentarz do powyższych spotkań niech posłużą fotorelacje oraz zamieszczone na facebook’u wypowiedzi organizatorów imprez:

„Dzisiejsza Kawiarenka Literacka z Zygmuntem Markiem Miszczakiem upłynęła we wspaniałej atmosferze. Nie zabrakło humoru poety i uśmiechu na twarzach dzieci. Dziękujemy Wszystkim obecnym za stworzenie tego klimatu a w szczególności dzieciom, które w zabawny i spontaniczny sposób wchodziły w dialog z poetą.”

„Na dzisiejszym spotkaniu z poetą Zygmuntem Markiem Miszczakiem nie zabrakło słońca – ani za oknem, ani na twarzach obecnych Gości. Dzieci z niesamowitą ciekawością i zaangażowaniem słuchały wierszy czytanych przez poetę, chętnie odpowiadały na stawiane przez niego pytania i same je zadawały. Były tak oczarowane spotkaniem, że nie chciały go zakończyć.”

„Interesującą lekcję patriotyzmu dał uczestnikom spotkań Klubu Młodych Duchem Zygmunt Marek Miszczak, który, wraz ilustratorką Agnieszką Wójtowicz, zaprezentował swój najnowszy tomik „Śladem ojców”.”

 ZMM

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: