BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

18 Kwiecień 2014

Wielkanoc i najmłodsi

Wesołych Świat Wielkanocnych, pokoju ducha, wiary w Boga i w Ludzi. Umiejętności dostrzegania piękna tego świata , wiary w Siebie i swoje możliwości. Z tak pięknymi życzeniami odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Janowicy Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Janowicy prowadzonego przez Gminę Cyców pod kierunkiem pani Ani Walczak. W repertuarze oprócz życzeń były wiersze, piosenki nawiązujące do świąt.

Wielkanoc jest chrześcijańskim świętem. Upamiętnia pasję i Zmartwychwstanie Chrystusa. Czasem poprzedzającym święta jest wilki post. Rozpoczyna się w środę popielcową i trwa 40 dni.

001

Przedszkolakom w czasie pobytu w warsztatach towarzyszyli ich rodzice opiekunowie. Po skończonym występie mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i obdarowani przez uczestników WTZ poduszeczkami/przytulankami.

002

003

Zespół „Bębnoludy” w rewanżu zagrał dla gości składanki melodii świata.

004

Do tradycji wielkanocnych należy składanie życzeń wielkanocnych. Dla nas było to bardzo miłe spotkanie. Przedszkolaki, rodzice, opiekunowie zwiedzili warsztaty, mogli na żywo zobaczyć jak wygląda dzień powszedni, czym zajmują się warsztaty, jak wygląda placówka. Mimo niewielkiej odległości punktu przedszkolnego od WTZ dotychczas grupy nie spotykały się. Jak powiedziała nam pani Ania W szefowa przedszkolaków. „ciągle nie czułam się gotowa na takie spotkanie”. To dało nam do myślenia, będziemy szli dalej otwierając kolejne drzwi-serca, nie zapominając o najmłodszych.

Kiedy Wielka Noc nastanie

życzę Wam na Zmartwychwstanie

dużo szczęścia i radości,

która niechaj zawsze gości

w dobrym sercu, w jasnej duszy

i niechaj wszystkie żale zagłuszy

Dziękuję Rodzicom, opiekunom, pani Ani Walczak, Przedszkolakom, uczestnikom WTZ, instruktorom za wspólnie spędzony czas.

 M.Lisek-Zięba

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: