BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20 marzec 2015

Wielkanocna oferta domu samopomocy

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Anielinie w gminie Krzywda kończą przygotowania do tegorocznego Kiermaszu Wielkanocnego. To co udało im się ułożyć, skleić, uformować, wyszyć, namalować i upiec zaprezentują w niedzielę 22 marca między 14.00 a 16.00.

Osoby, które w tym czasie odwiedzą placówkę, będą mogły zaopatrzyć się m.in. w palmy, pisanki, kartki świąteczne, gipsowe figurki i inne elementy dekoracyjne, a także świąteczne wypieki. – Pisanki i inne ozdoby są wykonane z cekinów, tasiemek czy sznurka, a wśród smakołyków nie zabraknie wielkanocnych bab i mazurków. Najtańsze wyroby będzie można kupić już za kilka złotych, a najdroższe nie powinny kosztować więcej niż około 40 złotych – mówi kierownik placówki Anna Grabowska.

Wszystko jest dziełem niepełnosprawnych podopiecznych placówki, którzy przygotowywali się do kiermaszu od prawie dwóch miesięcy na zajęciach terapeutycznych. – Wysiłek był duży, ale efekt jest równie doskonały. Autorzy włożyli w swoją pracę mnóstwo serca – dodaje Anna Grabowska.

Będzie to drugi kiermasz wielkanocny a trzeci w dotychczasowej działalności ŚDS w Anielinie, który rozpoczął działalność w grudniu 2013 roku. Cały dochód ze sprzedanych ozdób i wypieków zostanie przekazany na potrzeby placówki. Przed rokiem podczas pierwszej takiej imprezy w Anielinie udało się zebrać około 1500 złotych, a uczestnicy grudniowego kiermaszu bożonarodzeniowego wsparli ŚDS kwotą o 100 złotych większą. Pieniądze te zostały wykorzystane na zakup materiałów do pracowni terapeutycznych i wyjazd do kina.

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: