BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

26 Listopad 2013

Wielkie emocje w „Wielkopolskiej Bocci”

„Wielkopolska Boccia 2013” to dotychczas największe zawody w boccia w naszym kraju. Były to Mistrzostwa Polski i Międzynarodowe zawody w bocci. W Mistrzostwach Polski oprócz reprezentantów Polski i zawodników z dziesięciu polskich klubów wystartowały reprezentacje Hiszpanii, Chorwacji, Rosji, Norwegii i Niemiec.

Mateusz na Mistrzostwach Polski 2013

Turniej rozgrywany był w Skokach (koło Poznania) w dniach 14 – 17 listopada. Rangę zawodów podnosiła obecność prezesa BISFed – Światowej Federacji Bocci – Davida Hadfielda. Uroczyste otwarcie uświetnił występ Integracyjnego Klubu Tańców Polskich przy w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Poznaniu prowadzony przez choreograf – Jadwigę Banaś.

Nasz Klub Sportowy PAMARA Boccia reprezentowałem razem z Patrykiem Barszczykiem. Rywalizację rozpoczęliśmy w piątek. Na początek rozgrywaliśmy mecze w grupach, w naszej kategorii BC2 wychodziło po dwóch zawodników. Patryk wyszedł ze swojej grupy z drugiego miejsca wygrywając jeden mecz, ja natomiast z dwoma zwycięstwami wyszedłem z pierwszego w swojej grupie. Niestety z Patrykiem musieliśmy stoczyć „braterski pojedynek” już w 1/8 finału. Jak zawsze, czy to treningach czy podczas zawodów nasze mecze są wyjątkowe i niezwykle zacięte, a sytuacja po każdym niemal rzucie potrafi się diametralnie zmieniać. Teraz nie było inaczej 🙂 Patryk prowadził ze mną po trzech endach trzema punktami, ale ja nie załamując się walczyłem do końca i wygrałem ostatniego enda czterema punktami. Jak się później okazało, dużo mnie kosztował ten mecz – nabawiłem się kontuzji barku. Pojawiło się pytanie czy następnego dnia w 1/4 finału wyjdę na boisko.

W sobotę pojechaliśmy więc wcześniej na salę  żeby się dobrze rozgrzać i sprawdzić czy będę w stanie grać. Po rozgrzewce, w której pomógł mi Patryk i przez cały czas bardzo mnie dopingował, wspólnie z trenerem podjęliśmy decyzję, że gram dalej. Mimo bólu podjąłem walkę w ćwierćfinale – kolegą z Warszawy. Łatwo nie było, ale jednak po dogrywce wygrałem. Potem w półfinale zmierzyłem się z Chorwatem z którym także wygrałem i awansowałem do finału. Ostatni mecz finałowy rozegrałem z reprezentantem Rosji. Kontuzja doskwierała, od samego początku meczu gra była bardzo zacięta i na wysokim poziomie (pierwszego enda przegrałem o 1 mm). Po trzech endach było już 0:4. W ostatnim endzie była szansa na remis, ale nie udało się i ostatecznie przegrałem 2:4.

Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja, podczas której zostały odczytane wyniki i wręczone medale.

W Mistrzostwach Polski zająłem pierwsze miejsce, a w rywalizacji Międzynarodowej drugie.

Polskie ekipy biorące udział w turnieju „Wielkopolska boccia” :
– Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu
– „Baranek” – Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Aktywizacji Społecznej Sołectwa Owczegłowy Cisi Pracownicy Krzyża – Głogów
– Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe „START” – Wejherowo
– Integracyjny Klub Sportowy „ZIELONI” – Zielona Góra
– Klub Sportowy „KONAR” – Warszawa
– Klub Sportowy Inwalidów „START” – Szczecin
– Klub Sportowy PAMARA Boccia w Lublinie
– Stowarzyszenie Klub Integracyjny – Nowy Sącz
– Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych ruchowo ich rodzin i przyjaciół „Prometeus” – Konopiska
– Zrzeszenie Sportowo – Rehabilitacyjne „START” – Zielona Góra
– Stowarzyszenie Sportowo – Rehabilitacyjne START Poznań

Organizatorami Wielkopolskiej Bocci 2013 byli: Poznańskie Stowarzyszenie START i Polska Federacja Bocci Niepełnosprawnych.

Z niecierpliwością czekamy już na kolejne zawody żeby zaznać równie wielkich emocji, wspólnej integracji i zdrowej rywalizacji.

no images were found

Mateusz Urbański
foto: Maciej Ignaciuk

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: