BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

25 Wrzesień 2013

Wielkie otwarcie Centrum Kultury w Lublinie

20 września wieczorem, około godziny dwudziestej w wielkim stylu nastąpiło otwarcie przebudowanej siedziby Centrum Kultury w Lublinie.

 Wielkie otwarcie Centrum Kultury w Lublinie

Uroczystość miała charakter plenerowy, odbywała się na placu przed Centrum Kultury przy ul. Peowiaków, gdzie zgromadziło się liczne grono mieszkańców Lublina.

Swoją obecnością zaszczycili ją posłowie, przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych  oraz miasta Lublina w osobach prezydenta Krzysztofa Żuka i radnych. Gościem specjalnym była  żona prezydenta RP Anna Komorowska.

Na program otwarcia składały się: czerwony dywan, oficjalne powitania, gratulacje, podziękowania
i pokazy dwóch filmów specjalnych autorstwa Rafaela Lewandowskiego  oraz Andrzeja Mathiasza.
Wyświetlane na wielkoformatowym ekranie, którym była elewacja budynku, w scenerii nocnej iluminacji oraz towarzyszącej wszystkim widzom narastającej ciekawości (… co jest w środku?, mówią że pięknie!..) były bardzo dobrze przyjęte przez publiczność.

A gdy padły słowa Prezydenta Miasta Lublin „… uważam Centrum Kultury w Lublinie za otwarte…”  rozpoczęło się zwiedzanie obiektu. Pierwszeństwo mieli goście honorowi  a w jakiś czas później wszyscy chętni. Atmosfera tego wieczoru nasycona oczekiwaniem, obietnicą spotkania z magicznym miejscem i niezwykłymi ludźmi, sprawiła że pracownicy ochrony musieli umiejętnie  zapanować nad zniecierpliwionym tłumem.

Tej chłodnej nocy, tylko srebrny księżyc, frasobliwy Chrystus w pobliskiej kapliczce i część publiczności  spokojnie oczekiwała by na scenie, przed budynkiem, pojawiła się grupa Tie Break i Michał Urbaniak.

Dobra muzyka  sprawiła, że nie było tak zimno, nie bolały nogi a młodzi ludzie wychodzący z pobliskich restauracji powiększali grono widzów.

Jak wynika z deklaracji i pobieżnego zwiedzania Centrum Kultury jest przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne, zachęcam jednak do sprawdzenia tego osobiście i podzielenia się z nami własnymi wrażeniami.

Centrum Kultury  można zwiedzać  do 29 września , oprowadzanie zaplanowano codziennie w godzinach 11.00, 14.00, 16.00,po wcześniejszym zgłoszeniu na adres potwierdzenia@ck.lublin.pl

Zofia Brzozowska

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW