OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zapisz się na newsletter

5 Wrzesień 2013

Wiesława Wolak i Piotr Sawicki Mistrzami Polski w łucznictwie!!!!

W dniach 10-11 sierpnia 2013r. na stadionie MKS Start, przy ul. Piłsudskiego 22 w Lublinie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Łucznictwie na torach otwartych. W zawodach wzięło udział 40 zawodników z całej Polski m. innymi z: Katowic, Bielska Białej, Zamościa, Kielc, Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska i Lubartowa. Była to niezwykle ważna impreza dla polskich łuczników, ponieważ zawody w Lublinie są jedną z krajowych eliminacji przy ustalaniu składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych. Czempionat globu odbędzie się w tym roku w stolicy Tajlandii Bangkoku. W tym roku po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski została dodana nowa kategoria dla początkujących łuczników OPEN Apacz.

Ogromną radość sprawił nam duet zawodników Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji Start Lublin: Wiesława Wolak i Piotr Sawicki, którzy wywalczyli złote medale zdobywając tytuł Mistrzów Polski.

W. Wolak została mistrzynią Polski w kategorii łuków klasycznych, druga była Milena Olszewska (GZSN Start Gorzów Wielkopolski) – brązowa medalistka IP w Londynie, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Grażyna Wojciechowska (Start Katowice).

Wśród mężczyzn w konkurencji W-2 (paraplegia) P. Sawicki był pierwszy, tuż za nim był Marcin Chmielewski (SRSS Start Gdańsk), natomiast brązowy medal wywalczył Henryk Kisiel (ZSiR Start Kielce). Najlepszym łucznikiem strzelającym w pozycji stojącej został Wiktor Patryas (BZSR Start Bielsko Biała), natomiast I wicemistrzem Polski został Ireneusz Kapusta (ZSiR Start Kielce), zaś II wicemistrzem Mirosław Niedbalski (ZSiR Start Kielce).

Dorobek medalowy lublinian uzupełnił Adam Dudka, który uplasował się na najniższym stopniu podium MP w strzelaniu z łuków bloczkowych ustępując miejsca I wicemistrzowi Pawłowi Boguckiemu (GZSN Start Gorzów Wielkopolski) i Mistrzowi Polski na rok 2013 Krzysztofowi Kornatowskiemu (GZSN Start Gorzów Wielkopolski).