BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

17 listopad 2016

Wizyty studyjne w ramach projektu IMPULS 2016

W poniedziałek, 14 listopada pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Międzyrzecu Podlaskim, Katarzyna Błaszkiewicz oraz Hubert Juszczuk, wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym dla pracowników organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie województwa lubelskiego. Wyjazd zorganizowany został przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych-Sejmik Wojewódzki.

Zdjęcie

Liczne grono uczestników wyjazdu miało niezwykłą przyjemność obejrzeć i wysłuchać multimedialnych prezentacji przygotowanych przez kierowników i dyrektorów placówek zajmujących się rehabilitacją, wychowaniem oraz edukacją osób niepełnosprawnych. Po każdej części teoretycznej, krótkim i rzeczowym wykładzie, w trakcje wspólnego panelu dyskusyjnego była możliwość poznać metody, techniki, narzędzia pracy, a także zobaczyć od wewnątrz jak wygląda praca z osobami z niepełnosprawnością w klasach, pracowniach, salach rehabilitacyjnych oraz specjalistycznych gabinetach.

Spotkanie było wspaniałą okazją do poszerzenia wiadomości, nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń. Serdecznie dziękujemy Lubelskiemu Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych-Sejmik Wojewódzki za możliwość wzięcia udziału w tak wspaniałym wyjeździe. Dziękujemy za gościnność i uprzejmość:

– Ośrodkowi Rewalidacyjno-Wychowawczemu w Łęcznej;

– Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Podajmy sobie ręce” w Chełmie;

– Społecznemu Ośrodkowi Rehabilitacji i Edukacji Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Chełmie;

– Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Werbkowicach i prowadzonym przez nie jednostkom: Warsztatowi Terapii Zajęciowej oraz Ośrodkowi Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczemu w Alojzowie;

– Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im. prof. Zofii Sękowskiej w Hrubieszowie;

– Niepublicznemu Przedszkolu Specjalnemu „Mamy siebie” w Hrubieszowie.

 

Fotorelacja

no images were found

Hubert Juszczuk

 Projekt IMPULS 2016 jest dofinansowany przez Województwo Lubelskie

Herb woj lubelskiego

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: