BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

29 marzec 2018

Współpraca z sąsiadami

W dniach 21.03. 2018 i 26.03.2018 uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej prowadzili kiermasz swojego rękodzieła na terenie Kopalni Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.

Zdjęcie

W czasie dwudniowej akcji można było nabyć kartki świąteczne, pisanki, zajączki, stroiki wielkanocne i wiele innych wyrobów wykonanych w Warsztacie. Sami uczestnicy jednocześnie prowadzili Kampanię „Kilometry Dobra”. Informowali o celu akcji, jakim jest rozbudowa budynku WTZ o Całodobowy Dom Rodzinny w Janowicy, zbierali fundusze na ten cel do skarbon. Rozbudowa ośrodka da możliwość do samodzielnego i niezależnego życia osobom z niepełnosprawnością intelektualną.

Zdjęcie

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem pracowników kopalni, którzy przyjęli nas serdecznie, angażowali się poprzez wsparcie finansowe i dopytywali o szczegóły akcji. Padło mnóstwo słów zachwytu i podziwu dla wykonanych prac. Górnicy chętnie wrzucali pieniądze do puszek i nabywali ozdoby świąteczne. Było tak ogromne zainteresowanie naszymi stroikami wielkanocnymi, że były składane specjalne zamówienia.

Zdjęcie

W imieniu uczestników, pracowników, kierownika WTZ i Zarządu Koła dziękujemy Zarządowi Kopalni Lubelski Węgiel ”Bogdanka” SA za umożliwienie przeprowadzenia kiermaszu i zbiórki oraz wszystkim, którzy nabyli prace i wsparli Kampanię.

Mamy też nadzieję, że w ramach współpracy będziemy mogli jeszcze nie raz prezentować wytwarzane przez nas prace w Państwa Kopalni.

Dziękujemy, dziękujemy.

Zarząd Koła w Łęcznej

Polskiego Stowarzyszenia

na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: