BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

22 grudzień 2018

WTZ w Stoczku Łukowskim w Toruniu

W dniach 3 – 7 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do miasta słynącego z pierników – Torunia. Pierwszy dzień naszej wyprawy poświęciliśmy na zwiedzanie miasta. 

Naszą wycieczkę oprowadzał przemiły pan przewodnik, który pokazał nam nieznane tereny, racząc nas różnymi ciekawostkami. Tym sposobem zwiedziliśmy Rynek Staromiejski, zobaczyliśmy Krzywą Wieżę, gotycki Ratusz i przespacerowaliśmy się Bulwarami Nadwiślańskimi wzdłuż Wisły. Kolejną atrakcją było interaktywne Muzeum Domu Kopernika.
Zdjęcie
Następny dzień był również pełen wrażeń. Odwiedziliśmy Planetarium – Centrum Popularyzacji Kosmosu, gdzie mieliśmy możliwość odbycia niesamowitej podróży po naszej galaktyce. Po seansie udaliśmy się do Geodium – interaktywnej sali edukacyjnej, w której mogliśmy wykonywać własne doświadczenia i eksperymenty, co też chętnie uczyniliśmy.
Zdjęcie
Wizyta w Toruniu nie mogła również obejść się bez zobaczenia Muzeum Toruńskiego Piernika. Oprócz zwiedzania budynku i poznawania legend o toruńskich ciasteczkach wzięliśmy udział w warsztatach robienia pierników. Dzięki temu każdy z nas wrócił do domu z własnoręcznie wykonanym ciasteczkiem. Ponadto uczestniczyliśmy w mikołajkowych warsztatach, które dotyczyły historii Świętego Mikołaja, podczas których odgrywaliśmy scenki z życia tego świętego.
Mieliśmy również czas na modlitwę w Sanktuarium NMP Gwiazdy Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu. Po kilku dniach pełnych wrażeń z żalem musieliśmy opuścić przepiękny Toruń. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Ciechocinek – najsłynniejsze polskie uzdrowisko.

no images were found

WTZ w Stoczku Łukowskim

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: