BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

25 Wrzesień 2012

Wybierz „Człowieka bez barier”!

Kapituła Konkursu wybrała 17 półfinalistów tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu „Człowiek bez barier”. Na podstawie głosów czytelników wybranemu kandydatowi wręczymy Nagrodę Publiczności. Zapraszamy do głosowania!

To już dziesiąta edycja konkursu „Człowiek Bez Barier”, organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, aby promować osoby z niepełnosprawnością, których zaangażowanie i aktywna postawa społeczna motywują innych do przełamywania barier w życiu codziennym. Konkurs walczy ze stereotypami na temat osób z niepełnosprawnością – patrzeniem na nie przez pryzmat bólu, cierpienia, pomocy i charytatywności. Inicjatywa pokazuje, że osoby z niepełnosprawnością odnoszą spektakularne sukcesy niezależnie od swoich ograniczeń.

Do 2010 roku wybieranych było laureatów, z których jeden otrzymywał tytuł „Człowiek bez barier” i statuetkę, czterej pozostali – równorzędne wyróżnienia i statuetki. W 2011 roku w głosowaniu internetowym wyłoniony został po raz pierwszy również laureat publiczności.

Także w tym roku każdy z Czytelników naszego portalu może zadecydować, który z półfinalistów za swoją postawę i sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością powinien zostać wyróżniony Nagrodą Publiczności. Zagłosuj na swojego „Człowieka bez barier”!

Sonda umożliwiająca oddanie głosu na wybranego kandydata dostępna jest na każdej podstronie naszego portalu (z lewej strony). Głosowanie trwa do 16 października 2012 r.

Kapitule Konkursu przewodniczy prof. Antonina Ostrowska z Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Członkami Kapituły są osoby reprezentujące patronów konkursu: małżonkę prezydenta RP Annę Komorowską i prof. Irenę Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich, a także przedstawiciele partnerów przedsięwzięcia: Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange, Wojciech Okrzeja, prezes Fundacji BRE Banku, Wojciech Skiba, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, oraz Piotr Pawłowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Dalszy ciąg artykułu oraz lista kandydatów na portalu niepełnosprawni.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: