BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

21 Czerwiec 2011

Wycieczki Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Krasnystaw

Krasnostawskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych zorganizował we współpracy z Urzędem Miasta Krasnystaw dwie wycieczki do Poleskiego Parku Narodowego i Jura Parku w Bałtowie, które zostały sfinansowane w 70% z tytułu zadania publicznego: ”Wspieranie programów edukacyjno-terapeutycznych oraz działalności rehabilitacyjnej wobec osób niepełnosprawnych, organizacja imprez edukacyjnych z udziałem osób niepełnosprawnych”.

Uczestnicy wycieczki do Poleskiego Parku Narodowego zwiedzili pod kierunkiem przewodnika muzeum archeologiczno-etnograficzno-historyczne w Załuczu Starym, obejrzeli film na temat fauny i flory PPN oraz przeszli ścieżką edukacją „Dąb Dominik”. Młodzież WTZ-u miała okazję sfotografowania wielu ciekawych zjawisk przyrodniczych. Podsumowanie wrażeń odbyło się w plenerze przy ognisku.

W czasie drugiej wycieczki uczestnicy WTZ zwiedzili pierwszą w Polsce plenerową ekspozycję dinozaurów. Wzbogacili również swoją wiedzę na temat ekonomii społecznej oraz przedsiębiorczości lokalnego społeczeństwa na przykładzie powstania i funkcjonowania spółdzielni socjalnej Jura Park w Bałtowie. Młodzież z WTZ zwiedziła pod kierunkiem przewodnika ścieżkę edukacyjną Jura Parku i muzeum, zabytkowy 100-letni młyn. Wzięła udział w questingu po Żydowskim Jarze oraz w warsztatach w płukaniu złota i malowaniu amonitów. W ramach hipoterapii uczestnicy mieli okazję przejechać się wierzchem, a także skorzystać ze spływu tratwą po rzece Kamienna.

Uczestnicy obu opisanych wcześniej wycieczek wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień z udanych wyjazdów.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Krasnystaw za współpracę.

Justyna Brzozowska

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: