BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 luty 2018

Wystawa malarstwa Ewy Gugały

Wystawa Malarstwa Uczestniczki Warsztatu Terapii Zajęciowe przy Nałęczowskim Stowarzyszeniu Charytatywnym.

Dnia 23 stycznia w Małej Galerii nałęczowskiego Liceum Plastycznego miało miejsce otwarcie Wystawy Malarskiej jednej z Uczestniczek Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Nałęczowskim Stowarzyszeniu Charytatywnym – Ewy Gugały.

Ewa Gugała z rodzicami

Ewa jest Uczestniczką wspomnianego WTZ od 20 lat. Zawsze przejawiała niezwykły talent plastyczny. Bardzo lubi rysować kredkami i malować farbami. W ostatnim czasie upodobała sobie szczególnie farby olejne i akrylowe. Właśnie w tej technice powstały obrazy na wystawę.

Wystawa Ewy Gugały 3

Prace Ewy zostały zauważone podczas wystawy zorganizowanej z okazji 20-lecia WTZ przez artystę plastyka Piotra Kmiecia – nauczyciela Liceum Plastycznego w Nałęczowie i kuratora Małej Galerii.

Wystawa Ewy Gugały 1

Ewa jest osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym, nie przeszkadza jej to w realizowaniu swojej pasji jaką jest malarstwo. Ewa wkłada w malowanie całą siebie, przedstawia na obrazach swój piękny, kolorowy świat, dzięki temu zaprasza nas niejako do swojego wnętrza. W jej obrazach można zobaczyć uczucie i emocje oraz niezwykłą wrażliwość na otaczającą ją przyrodę.

Wystawa Ewy Gugały 2

Na tej uroczystości, swoją obecnością zaszczycili wszystkich Burmistrz Miasta i Gminy Nałęczów Andrzej Ćwiek, Dyrektor Liceum Plastycznego Jarosław Ćwiek, nauczyciel i kurator wystawy Łukasz Głowacki, Piotr Kmieć oraz uczniowie Liceum.

Warsztat Terapii Zajęciowej

przy Nałęczowskim Stowarzyszeniu Charytatywnym

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: