BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

6 Październik 2014

Wystawa małych artbrucistów

To już we wtorek!
Od 7 do 19 października 2014 proponujemy Wam wystawę obrazów małych artbrucistów – uczestników projektu dialogu przez sztukę pt. „Inna Inność” oraz twórczości ich przewodników – malarzy w osobach: Dominiki Mendel, Łukasza Siatkowskiego i Damiana Rebelskiego.

 

Lubelskie Centrum Kultury

Peowiaków 12

20-007 Lublin

 


Galeria Art Brut w Lublinie powstała by propagować sztukę osób wykluczonych.
 

„Najważniejszym przesłaniem Galerii Art Brut jest to, że: jeżeli stanu niepełnosprawności nie będziemy stygmatyzować to pojawiająca się nieoczekiwanie w obrębie tego stanu sztuka przyniesie wolność oraz niezależność osobistą i społeczną ludziom często wykluczonym z życia z powodu swojej inności”.

„Prezentowana w Galerii twórczość amatorska z kręgu malarstwa i rzeźby naiwnej art brut pozwoli odkrywać nowych i oryginalnych twórców, znajdujących się poza głównymi, uznanymi kierunkami sztuki jak też peryferiach oficjalnych konwencji i stylów. Nie jest ona znana, właściwie doceniania, różna od sztuki tradycyjnej i – mimo, że reprezentuje wysoki poziom – nie udostępniana szerokiej publiczności. Obrazy krążą w środowisku przypisanym do terapii/rehabilitacji a artyści muszą walczyć, żeby móc robić to, co kochają. Tworząc w zaciszu domowym lub placówkach opiekuńczych”.

https://www.facebook.com/galeriaartbrut?fref=nf

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW