BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

17 Październik 2012

Wystawa o przewrotnej nazwie „Kaleka czy COOL – awy”

W Lublinie gości szczególna wystawa fotografii. Dla wszystkich interesujących się tą sztuką jest okazją do podziwiania prac jednego z uznanych polskich fotografów Andrzeja Wiktora.

Wystawę tworzą portrety osób, których wybór jest szczególną ideą tego przedsięwzięcia, bowiem ośmioro z nich porusza się na wózkach a cztery poruszają się na własnych nogach.

Stań przed tymi fotografiami i zadaj sobie pytania „Czy umiesz je rozpoznać?” i „Czy tak naprawdę różnimy się?”

Czasu jest mało na odwiedzenie wystawy i przeżycia artystyczne, ponieważ gości ona tylko do 21 października  w Domu Kultury LSM przy ul. Konrada Wallenroda 4a. Później prezentowana będzie w wielu poważnych galeriach Wrocławia, Brukseli…

Wernisaż wystawy w dniu 8 października zgromadził prócz widzów, przedstawicieli organizatorów i pomysłodawców wystawy. Był wśród nich Marek Sołtys prezes Fundacji Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza, Andrzej Szałach prezes Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Osób Niesprawnych Ruchowo.

Na otwarcie wystawy przybyli także przedstawiciele władz miasta i województwa, Joanna Olszewska Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin Do Spraw Osób Niepełnosprawnych i Katarzyna Fus  z-ca dyrektora ROPS.

Wystawa o przewrotnej nazwie „Kaleka czy COOL – awy?” uczy nas, że każdy ma jakiś mankament, osoby z niepełnosprawnością też go mają, traktuj ich mankament tak jak chcesz aby był traktowany twój, bowiem wszyscy potrzebują akceptacji.

Zofia Brzozowska
Foto: Andrzej Szałach

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: