BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

24 Październik 2011

XII Bieg Sobiborski

W dniu 08.10.2011r. we Włodawie odbył się XII Bieg Sobiborski. Ta impreza o charakterze rekreacyjno-sportowym organizowana od 2000 roku poświęcona jest pamięci Ofiar Hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze.

Bieg główny jak co roku rozgrywany był na trasie Sobibór – Włodawa na dystansie 12,5 km. Start do biegu poprzedzony był uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem ofiar obozu. W godzinach przedpołudniowych na stadionie miejskim we Włodawie na krótszych dystansach rywalizowały dzieci.

W imprezę włączyły się również osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich i w biegu o kulach, które miały do przebycia dystans 7,5 km. Nastroje były dużo lepsze niż pogoda, która tego dnia nie rozpieszczała uczestników biegu. Tym razem na mecie największym powodzeniem cieszyła się gorąca herbata.

Wyniki Biegu Głównego – osób niepełnosprawnych na wózku, wszyscy z Włodawy.

  1. miejsce Artur Koch
  2. miejsce Mirosław Kratiuk
  3. miejsce Tadeusz Olesiejko
  4. miejsce Andrzej Pawikowski

Wyniki Biegu głównego – osób niepełnosprawnych na wózku – Kobiet

  1. miejsce Maria Cichoń z Włodawy

Wśród niepełnosprawnych uczestnikiem biegu o kulach był Pan Robert Pawłowicz.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Najszybsi
w poszczególnych kategoriach dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.  Uroczysta dekoracja najlepszych zawodników odbyła się przy udziale przedstawicieli władz: Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Włodawy oraz Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Po dekoracji jeszcze pamiątkowe zdjęcie i w dobrym nastroju  wszyscy wrócili do domu. 

Artur Koch, Biuro Karier we Włodawie

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: