BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

29 Listopad 2012

XII Koncert Integracyjny „Ten Sam Świat”

27 listopada 2012 w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki odbył się XII Koncert Integracyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej pt. „Ten Sam Świat”, a hasło jakie mu przyświecało, to: Europejski – Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej w odniesieniu do motta Janusza Korczaka – „Kochaj i dawaj przykład”.

 

Celem koncertu była integracja społeczna oraz prezentacja działań artystycznych . W tym roku udział więzło wiele placówek m.in przedszkola/ szkoły/ gimnazja integracyjne, warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy i Dom Pomocy Społecznej nad Stawami, które przygotowały coś niezwykłego dla szerokiej publiczności. Były to między innymi występy teatralne, śpiew, taniec, recytacja.

Grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej zaprezentowała pantomimę „Przebudzenie – Król Maciuś I”. Występ naszych podopiecznych został odebrany z entuzjazmem, a na koniec nagrodzony gromkimi brawami. Podczas występu na ekranie projekcyjnym została wyświetlona multimedialna prezentacja placówki, która pozwoliła publiczności bliżej nas poznać.

Po występie, uczestnicy za trud i poświęcenie, które włożyli w przygotowanie się do powierzonych ról, zostali nagrodzeni prezentami oraz pamiątkowym dyplomem.

Kolejna edycja już za rok.

Warsztaty  Terapii Zajęciowej
z Międzyrzeca Podlaskiego

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: