BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

18 Maj 2014

XVII Koncert Radości i Nadziei

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce ”.

Po raz siedemnasty 15 maja 2014, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nidzicy organizowało – Koncert Radości i Nadziei.

Na zaproszenie przewodniczącej Zarządu Koła w Nidzicy, Pani Ewy Gałka w koncercie brali udział przedstawiciele Koła PSOUU w Łęcznej. Koło w Łęcznej w koncercie reprezentował zespół „Bęnoludy” i solista Łukasz L.
Patronem placówek Koła w Nidzicy jest nasz Wielki Polak – Święty Jan Paweł II, to Jemu dedykowany był koncert . To spotkanie niepełnosprawnych artystów i nie tylko, to świętowanie też Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

Koncert rozpoczęty został otwarciem wystawy prac artystycznych osób niepełnosprawnych.

001

 

Rozpoczęcia koncertu dokonała Pani Ewa Gałka – przewodnicząca Zarządu Koła, dyrektor.002
Podczas Koncertu zaprezentowały się zespoły z: Nidzicy, Warszawy, Olsztyna, Olsztynka, Ostródy, Uzdowa, Zakrzewa, Dobrego Miasta, Elbląga oraz Łęcznej. Spotkanie poprowadzili Rafał Ziółkowski i Milena Chałubowicz.

003

Bębnoludy

Nasz Zespół zaprezentował dwu częściową składankę melodii świata w wykonaniu na instrumentach perkusyjnych.
„ To co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień,
jest zarazem źródłem twoich największych radości”.

W bieżącym roku prezentujące się zespoły prezentowały muzykę na żywo z wykorzystaniem różnych instrumentów. Uczestnicy i widzowie bawili się znakomicie przy piosenkach i występach tanecznych. Przedstawiciele władz samorządowych od początku do końca koncertu kibicowali występującym . Wszyscy występujący otrzymali upominki przygotowane przez organizatorów i nagrody zespołowe.

004

005

Zakończeniem koncertu było odśpiewanie piosenki do tekstu Don Wasyla „Jedno jest niebo dla wszystkich…..”

„Jedno jest niebo dla wszystkich i jedno słońce nad nami.
A my jak dzieci miłości pragniemy bez granic, bez granic”.

oraz ulubionej piosenki oazowej Patrona – Jana Pawła „Barka „ w nowej wersji.

Na wszystkich gości po koncercie czekał poczęstunek/obiad, a po zakończeniu, dyskoteka dla uczestników i spotkanie dla opiekunów grup.

006

007

„Są dwa rodzaje szczęścia na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie – uszczęśliwiać innych”.

To uszczęśliwienie innych, to wyjazd grup drugiego dnia nad jezioro Omulew. W Jabłonce, nad brzegiem jeziora wśród rozległych lasów Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej czekały na nas łodzie, ognisko, zabawa.

008

Miejscowość swoim urokiem i spokojem kusi, a przepiękne lasy zachęcają do spacerów, można tu spotkać dziką zwierzynę, w tym jelenie, dziki, wilka, bobry, orła bielika, kormorany , czaple i inne.

Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi.

009

Dzięki uprzejmości i gościnności gospodarzy spędziliśmy w Nidzicy cztery dni, nie zabrakło zwiedzania przez grupę miasta w tym miejsc szczególnych oraz placówek Koła.

010

Zamek w Nidzicy (niem. Neidenberg) Krzyżacy zbudowali w latach 1370-1407. W 1945 roku zbombardowały go rosyjskie samoloty. Odbudowany w 1965 roku mieszczą się w nim: Muzeum Ziemi Nidzickiej, Nidzicki Ośrodek Kultury i Biuro Turystyczne, hotel, restauracja, galeria malarstwa, pracowni rzeźby oraz bractwa rycerskiego. Zamek krzyżacki – powstał w II połowie XIV wieku. Jest on największym pokrzyżackim zamkiem rezydencyjko – obronnym na Mazurach. Zamek był siedzibą wójtów – komturów, urzędów miejskich, był wykorzystany również jako więzienie, a przed 1945 rokiem mieścił się w nim sąd obwodowy.

011

Na zamku

Dziękujemy, dziękuję, Pani Ewie za zaproszenie, gościnność; pracownikom za pyszne posiłki , pomoc; rodzicom za zgodę na wyjazd; przewoźnikowi za bezpieczną jazdę.

„Trzeba ludzi uczyć w granicach możliwie najszerszych,
nie tylko z książek czerpać mądrość, ale z nieba, ziemi, z dębów i buków.
Trzeba uczyć z kontaktów z innymi, z bycia razem”.

Korzystamy z tej mądrości i staramy się ją przekazywać naszym podopiecznym jak najlepiej.

no images were found

M.Lisek-Zięba

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: