BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

6 grudzień 2016

XVII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ALBERTIANA 2017

Pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” jest Anna Dymna.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2001 roku. Aktorka nie założyła jeszcze wtedy Fundacji „Mimo Wszystko”, lecz współpracowała już z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim   prezesem Fundacji im. Brata Alberta, m.in. reżyserując przedstawienia Teatru „Radwanek” i pisząc dla niego spektakle. Za działalność tę została uhonorowana Medalem Świętego Alberta.

W drodze eliminacji regionalnych do finału „Albertiany” przechodzi pięć zespołów teatralnych. Zwycięzcy prezentują przedstawienia podczas uroczystej gali, która odbywa się na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W nagrodę otrzymują „Maski” przyznawane przez każdy z krakowskich teatrów, wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Lubinie. Autorami „Albercików” wręczanych pozostałym laureatom konkursu są podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Otłoczynie.

Autorem słów Hymnu Festiwalu jest Czesław Miłosz, muzyki – Abel Korzeniowski. Podczas ceremonii otwarcia uroczystej gali, kiedy w Teatrze Słowackiego unosi się Kurtyna Siemiradzkiego, wykonuje go Chór Młodej Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Rafała Marchewczyka. Gale prowadzone są przez Annę Dymną i Lidię Jazgar.

Mimo wszystko-logo

Zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Albertiana 2017

I etap – nadsyłanie płyty z zapisem w formacie DVD z nagranym przedstawieniem teatralnym lub wykonaniem utworu muzycznego przez wokalistę pod adres koordynatora regionu do 23 grudnia 2016 roku.

Przegląd płyt odbędzie się w Krakowie do 12 stycznia 2017 roku.

II etap – przegląd grup teatralnych i wokalistów ‒ w miejscu wyznaczonym przez koordynatorów, w terminie do 24 lutego 2017 roku.

III etap – finał – 13 marca 2017 r., Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie,
pl. Św. Ducha 1

1. RegulaminAlbertiana 2017

2. Oświadczenie zgoda uczestnik Albertiany

3.  Oświadczenie zgoda opiekun grupy Albertiana

4.  oświadczenie o wizerunku

5.  oświadczenie o orzeczeniu o niepełnosprawności

Źródła:

www.mimowszystko.org

www.teatroterapia.lublin.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: