BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

18 Listopad 2019

XX-lecie PUZ

W dniu 15 listopada 2019 roku odbyła się uroczysta konferencja z okazji lokalnych obchodów XX-lecia Powszechnych Ubezpieczeń Zdrowotnych.

Okrągła rocznica stała się okazją do wspólnego spotkania i rozmów o historii i przyszłości PUZ. Obchody jubileuszowe miały miejsce w Auli Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

W 1999 roku weszła w życie reforma służby zdrowia, w tym czasie został wprowadzony powszechny system ubezpieczeń zdrowotnych. Nowy model finansowania opieki zdrowotnej wprowadził do systemu ubezpieczenie budżetowe. Oznaczało to w praktyce wprowadzenie składek na ubezpieczenie zdrowotne.

W panelach dyskusyjnych poruszano temat priorytetów i tendencji w finansowaniu świadczeń opieki zdrowotnej w regionie w latach 1999-2019. Wzrost nakładów i jego wpływ na poziom i jakość leczenia. W swojej prelekcji prof. dr hab. n. med. Andrzej Wysokiński, kierownik Katedry i Kliniki Kardiologi SPSK nr4 w Lublinie, poruszył temat rozwoju i osiągnięć lubelskiej medycyny na przestrzeni lat. 

W części artystycznej wystąpił Chór Akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pod dyrekcją dr hab. Moniki Mielko-Remiszewskiej.  

Konferencja zakończyła się wręczeniem jubileuszowych medali Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Nagrody wręczył Dariusz Tereszkowski-Kamiński – Zastępca Prezesa NFZ ds. Służb Mundurowych.

Fotorelacja

Kamil A. Kuliński

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: