BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

16 Kwiecień 2012

XXII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych – Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku SANS’2012

W dniach 20-22.04.2012 roku w Domu Kultury Kolejarza, przy ul. Kunickiego 35 w Lublinie, odbędzie się XXII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych – Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku  SANS’2012. Spotkania są finałem rocznego Międzynarodowego Cyklu Nieprzetartego Szlaku pt. “Świat Kolorów”. Weźmie w nich udział ponad 150 artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi.

 

SANS jest to pełne radości święto tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania. Odbywa się ono nieprzerwanie od 1991, raz do roku, w kwietniu. W tym roku spotkania odbywają się w konwencji „Świat Kolorów”, która dotyczy tak występów
jak imprez towarzyszących, które pomogą uczestnikom wejść w odpowiedni klimat i przeżyć wspólną przygodę.

Imprezy towarzyszące:
·  III Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Teatr w obiektywie”,
·  Konkursowa Wystawa Plastyczna Artystów Nieprzetartego Szlaku,
·  Pokonkursowa Wystawa na Znak Spotkań.

“Międzynarodowy Cykl Nieprzetartego Szlaku” to całoroczny cykl działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych, których bohaterami są osoby niepełnosprawne. Ze względu na swój wysoki poziom artystyczny i organizacyjny, wpływają pozytywnie na zmianę odbioru osób niepełnosprawnych w społeczeństwie – Polski, Ukrainy, Białorusi, Europy. W czasie trwania cyklu, bazując na pomysłach już sprawdzonych, wypracowywane są nowe metod pracy i sposoby rehabilitacji.

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny “Teatr w obiektywie” to konkurs skierowany dla wszystkich osób fascynujących się fotografią. Jego celem jest połączenie dwóch sztuk: teatru i fotografii, oraz dwóch środowisk kulturalnych artystów: pełno- i niepełnosprawnych. Zdjęcia konkursowe robione są podczas SANS. Poprzedzają je warsztaty fotografowania teatru.

W sprawie bliższych informacji proszę się kontaktować z Joanną Belzyt
(tel. 669-998-627, e-mail: joannabelzyt@o2.pl)

Więcej informacji www.nieprzetartyszlak.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: