BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

21 Lipiec 2020

XXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów

XXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów odbył się w Lublinie 12 lipca 2020 roku. W zawodach wzięło udział ok. 85 uczestników, którzy rywalizowali w 7 kategoriach dysfunkcji.

zdjęcie wyścig rowerowy

W kategorii H1-H2 zwyciężył Piotr Kacalski, przed Michałem Żylińskim i Michaelem Jonkiem.

W kategorii H3-H5 zwyciężył niezawodny Rafał Wilk, przed Krzysztofem Plewą i Rafałem Szumcem.

W połączonej kategorii C1-C2 mężczyzn i kobiet C1-C5 zwyciężyła Anna Harkowska, przed Ivo Koblasą i Maike Hausberger.

W kategorii C3-C5 mężczyzn zwyciężył Zbigniew Maciejewski, przed Piotrem Blomą i Sławomirem Turonkiem.

W kategorii tandemów kobiecych wygrała para Justyna Kiryła z pilotką Aleksandrą Tecław, przed Angeliką Biedrzycką z Edytą Jasińska, a trzecie miejsce zajęły Karolina Rzepa z Agnieszką Sikorą.

W kategorii tandemów męskich I miejsce zajęli Mistrzowie Świata z Holandii Tristan Bangma z pilotem Patrickiem Bosem, drugie miejsce Marcin Polak z Michałem Ładoszem i 3. miejsce Adam Brzozowski z Tomaszem Balą.

Wyścig jest najstarszą i największą tego typu imprezą w Polsce organizowaną na terenie województwa lubelskiego dla zawodników z całej Polski i ma charakter imprezy integrującej środowiska osób niewidomych i słabowidzących z osobami pełnosprawnymi. Impreza była dofinansowana ze środków PFRON w kwocie 37 235,00 zł.