BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

31 sierpień 2014

XXIV Konferencja z cyklu: CZAS DLA RODZICÓW: Złe zachowanie – przyczyny, symptomy, postępowanie

Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” zaprasza na XXIV już konferencję pod ogólnym hasłem: Czas dla rodziców. Jej tytuł to: Złe zachowanie – przyczyny, symptomy, postępowanie.

 

” Chodzi oczywiście o tak zwane złe zachowanie (problemowe, niestosowne, niegrzeczne) dzieci z niepełnosprawnością intelektualną (z naciskiem na te z zespołem Downa). Niestety, często się zdarza, że właśnie niepełnosprawnością intelektualną zwykliśmy tłumaczyć „kłopotliwe” postepowania naszych pociech i na ogół stosujemy tzw. taryfę ulgową – reagujemy delikatnie lub nie reagujemy wcale. Tymczasem okazuje się, że przyczyny tego problemowego zachowania mogą być bardzo różne: błędy wychowawcze, błędy w rehabilitacji, dysfunkcje rodzinne czy nawet zaburzenia psychiczne. W zależności od charakteru i przyczyny skuteczne będą różne sposoby reagowania.

 Postaramy się opowiedzieć o większości przyczyn takich zachowań, o tym jak je rozpoznawać i jakimi sposobami eliminować. Pomogą nam w tym, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, znakomici specjaliści, których udało nam się zaprosić.

 To XXIV konferencja organizowana przez nasze Stowarzyszenie, mam nadzieję, że (podobnie jak poprzednie) ta również będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zdobyte tu umiejętności i nawiązane kontakty będą przynosiły dobre efekty.

 Konferencja odbędzie się w dniach 27 – 28 września (sobota – niedziela) w Warszawie w Zespole Szkół nr 56 przy ulicy Antoniego Fontany 1. Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o wpłatę darowizny w wysokości 90 zł. (darowiznę można odliczyć od podatku). Osoby, które chcą otrzymać rachunek prosimy o wpisanie w tytule przelewu zamiast „darowizna” – „opłata za szkolenie”. Uczestnicy otrzymują materiały, dwa obiady, kolację, śniadanie oraz bez ograniczeń kawę, herbatę, napoje i słodycze. Pieniądze prosimy przelewać na konto: 91 1020 1026 0000 1402 0017 0787.”

 

Więcej o konferencji na stronie Bardziej Kochani.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: