BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 Marzec 2019

XXIX edycja SANS Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych

XXIX Spotkanie Artystów Nieprzetartego Szlaku Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Baśnie i Legendy” odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia br. w Lublinie.

Fundacja Nieprzetartego Szlaku

Szanowni Państwo, 

zapraszam do udziału w dwudziestej dziewiątej edycji MIĘDZYNARODOWEGO NIEPRZETARTEGO SZLAKU.

Nieprzetarty Szlak to całoroczny cykl działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych, których bohaterami są osoby niepełnosprawne. Imprezy NS, między innymi ze względu na swój poziom artystyczny i organizacyjny, wpływają na odbiór osób niepełnosprawnych w społeczeństwie – Polski, Ukrainy, Europy. Następuje wypracowywanie nowych, innowacyjnych metod pracy, rehabilitacji oraz popularyzacja pomysłów już sprawdzonych.

Finałem całego cyklu jest kwietniowy Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych. Zgodnie z tradycją nie chodzi tu o wybranie najlepszych, a o pełne radości spotkania tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania.

Właśnie dlatego nasz Przegląd nazywamy SPOTKANIAMI ARTYSTÓW NIEPRZETARTEGO SZLAKU.

Chcemy, aby dni spędzone w Lublinie pozostawiły u uczestników niezatarte wspomnienia. Przerwy między spektaklami wypełnione będą wspólną zabawą, piosenkami, konkursami. Przeglądowi towarzyszyć będzie bal, tort dla najciekawiej przebranej grupy i wiele innych atrakcji. Tradycyjnie artyści Nieprzetartego Szlaku przejdą ulicami Lublina w Wielkiej Paradzie Aktorów.

Co roku wspólnie z instruktorami wybieramy konwencję SANS. Spotkania w roku 2019 będą realizowane w konwencji BAŚNI I LEGEND – dotyczy to śpiewanych piosenek, wystroju sali, kostiumów, corocznego balu dla uczestników Spotkań, Konkursu na Znak Graficzny, Konkursu Plastycznego i wszystkich imprez przygotowujących do Spotkań Teatralnych /nie dotyczy to jednak samych przedstawień!/.

Działania te pomagają naszym podopiecznym wejść w klimat imprezy, głębiej przeżyć wspólną przygodę, być nie tylko uczestnikami, ale również współorganizatorami Nieprzetartego Szlaku. Do chwili obecnej w ramach tegorocznego cyklu odbyły się:

1.Międzynarodowe Warsztaty Teatralne w naszym Ośrodku Teatralnym w Skrzynicach (lipiec 2018)

2.Skrzynickie Spotkania Teatralne – warsztaty dla zespołów osób niepełnosprawnych. (lipiec 2018)

3.Międzynarodowy Konkurs Graficzny na Znak „Baśnie i Legendy” wygrał go Kuziv Andriej Ukrainy. Jej praca jest oficjalnym znakiem naszego tegorocznego cyklu w Polsce, na Ukrainie i Białorusi.

4.W listopadzie i grudniu 2018 roku odbyły się Międzynarodowe Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku w Gliwicach i w Lublinie. Najlepsze teatralne piosenki zostaną umieszczone w śpiewniku Spotkań (ilustrowanym również przez osoby niepełnosprawne) oraz nagrane na płytę Spotkań.

W chwili obecnej przygotowujemy się do dwóch imprez:

1.W połowie kwietnia 2019 roku otworzymy Wystawę Konkursu Plastycznego Artystów Nieprzetartego Szlaku.

2.Wreszcie w dniach od 12-14 kwietnia 2019 roku odbędą się w Lublinie

XXIX Międzynarodowe Spotkania Teatralne SANS 2019.

Dla instruktorów – wychowawców pracujących z osobami niepełnosprawnymi prowadzić będziemy warsztaty teatralne, muzyczne itp. Dzięki współpracy z Ukrainą i Białorusią w naszych imprezach uczestniczyć będą grupy z zagranicy. Najciekawsze zespoły z Polski zostaną nominowane do udziału w imprezach organizowanych poza naszymi granicami.

Jeżeli nasza propozycja znalazła uznanie w Państwa oczach, zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełną informacją o organizowanych przez nas działaniach umieszczoną na naszych stronach www.nieprzetartyszlak.eu Znajdą tam Państwo opisy i zdjęcia z poprzednich edycji Nieprzetartego Szlaku, regulaminy poszczególnych imprez, karty zgłoszeń, itd. Proszę szczególną uwagę zwrócić na możliwość uczestnictwa w Konkursie Plastycznym. Osoby zajmujące się teatrami osób niepełnosprawnych zachęcamy do uczestniczenia w SANS w roli uczestników – obserwatorów.

Zapraszamy do kontaktu:

Sekretariat Nieprzetartego Szlaku w Polsce 669 998 611; nieprzetartyszlak@gmail.com

Główny organizator SANS – Aneta Stanowska 669 998 618

Koordynator Nieprzetartego Szlaku – Michał Stanowski; 603-306-687

Centrum Arteterapii, ul. Nowy Świat 34c, 20-418 Lublin

 

Koordynator Nieprzetartego Szlaku

Michał Stanowski

 

Więcej informacji na stronie: www.nieprzetartyszlak.eu

 

Polecamy

Rock’n’roll

Spotkania cygańskie w Lublinie

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: