BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

21 marzec 2017

XXVII Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku – „Spotkania Cygańskie”

XXVII Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku – „Spotkania Cygańskie” odbędą się w dniach 12-14 maja 2017 r. w Lublinie.

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) to coroczny międzynarodowy przegląd teatrów osób niepełnosprawnych. Podczas trzech dni festiwalu na scenie zaprezentuje się kilkanaście zespołów – z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy. Festiwal odbywa się pod tematem przewodnim, którym w tym roku są „Spotkania Cygańskie”. Integralną częścią wydarzenia jest Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Teatr w Obiektywie” (8. edycja), a także bal i parada artystów. W tym roku Nieprzetarty Szlak z okazji obchodów 700-lecia Lublina szykuje specjalną akcję – „700 bębnów na 700-lecie Lublina”. Będzie to wspólne wielkie bębnienie na placu Zamkowym, które zakończy paradę artystów spod lubelskiego Ratusza.

Harmonogram inicjatywy

12-14 maja 2017 –  27. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) – „Spotkania Cygańskie” (Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych) w tym: 8. Międzynarodowy Konkurs fotograficzny „Teatr w Obiektywie”

w tym:

13 maja 2017 – „700 bębnów na 700-lecie Lublina” – Wielkie Bębnienie na pl. Zamkowym w Lublinie (wcześniej: parada artystów i bębniarzy spod lubelskiego Ratusza na plac Zamkowy)

dodatkowo:

10 czerwca 2017 – Wernisaż wystawy i ogłoszenie wyników konkursu „Teatr w Obiektywie” realizowanego podczas SANS

Celem wydarzenia jest podnoszenie znaczenia kultury tworzonej przez osoby niepełnosprawne w społeczeństwie i kształtowanie pozytywnego stosunku społeczeństwa wobec twórczości osób niepełnosprawnych. Przez realizację cyklu imprez Nieprzetartego Szlaku organizatorzy pragną również podnosić kompetencje osób trudniących się pracą z niepełnosprawnymi artystami (dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi, seniorami).

Nieprzetarty Szlak to międzynarodowy ruch wolontariuszy, osób niepełnosprawnych i instruktorów, który od ponad 25 lat organizuje imprezy artystyczne z udziałem niepełnosprawnych artystów z Polski i zagranicy. Główną imprezą Cyklu jest coroczny przegląd teatralny – Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku. Więcej informacji o wydarzeniu i działaniach Nieprzetartego Szlaku: www.nieprzetartyszlak.eu

 

Kontakt:

nieprzetartyszlak@gmail.com

Szef promocji SANS: Monika Rozwałka – tel. 515 565 020 e-mail: rozwalka.monika@gmail.com Organizator SANS: Aneta Stanowska – tel. 669 998 618

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: