BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

21 Czerwiec 2019

Z górnikami „za pan brat”

15.06.2019 r. odbył się festyn dla rodzin górników pracujących w Kopalni Węgla „Bogdanka”. Rodziny mogły bezpiecznie i przyjemnie spędzić czas integrując się i doskonale się bawiąc. Organizatorzy pikniku zadbali też o dzieci, dla nich przygotowane było bardzo wiele różnych atrakcji. 

Dzięki współpracy Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej z Zarządem Lubelskiego Węgla „Bogdanka S.A. reprezentacja placówki mogła wziąć udział w festynie, zamkniętej imprezie dla pracowników kopalni i ich rodzin. 

Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki PSONI Koło w Łęcznej, przygotował na ten czas loterię fantową i kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu. 

Na scenie wystąpił zespół Bębnoludy, który zabrał wszystkich obecnych w muzyczną podróż po świecie. Łukasz Lisek zaśpiewał zaś kilka utworów: „Anioł i Diabeł”, „Świt” i ludową piosenkę „Oj nie, nie, nie”. 

Podczas festynu mieliśmy możliwość porozmawiania z Zarządem Lubelskiego Węgla panem Arturem Wasilem i panem Adamem Partyką oraz ministrem Arturem Soboniem z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Rozmawialiśmy między innymi o naszych planach na przyszłość, czyli rozbudowie placówki o mieszkania dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

Podczas loterii fantowej udało nam się zgromadzić kwotę 600,00 zł. Do puszek zebraliśmy kwotę 656,13. Ubolewamy, że nie posiadamy terminala do kart płatniczych – wtedy kwota byłaby zapewne dużo wyższa. 

Mimo upału pod parasolami wrzało życie, dyskusje, spotkania, wspaniała zabawa. Występujące zespoły rozbawiały zebranych nie tylko swoim śpiewem, ale też i integrowaniem się z zebranymi. 

Serdecznie dziękujemy za ofiarność i otwartość serc. 

Organizatorzy festynu zadbali o to, aby wszyscy jego uczestnicy mieli jedzenia do syta. Sałatki, gorące dania, lody. Rodziny tłumnie gromadziły się od godzin południowych. 

Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. to nasz sąsiad – Warsztat Terapii Zajęciowej ma siedzibę w Janowicy i położony jest pomiędzy miejscowościami Bogdanka Nadrybie i Stefanów. 

Dziękujemy za zaproszenie, wspólnie spędzony czas, gościnność i otwartość serc. 

 
Eliza Cyfra

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: