BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

6 luty 2015

Zabawa i nie tylko …

Ale kiedy jest się młodym, trzeba zobaczyć różne rzeczy,

zbierać doświadczenia, myśli; poszerzać horyzonty (Joseph Conrad)

Zabawa – aktywność służąca rozrywce, sięgająca najgłębszych początków ludzkości. Zabawa służy edukacji – „nauka przez zabawę”.

W dniu 03.02.2015 w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Janowicy odbyła się zabawa karnawałowa. Razem z uczestnikami bawili się zaproszeni goście i rodzice.

Całą uroczystość rozpoczął występ zespołu „Figiel” z prezentacją spektaklu „Syn Marnotrawny” i zespół „Bębnoludy” – prezentując się najnowsze utwory przygotowane na Międzynarodowy Przegląd Zespołów Folkowych Włodawa 2015.

001

Obie prezentacje zespołów spotkały się z dużym aplauzem wśród zebranych i podziwem. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami nie zabrakło ciepłych słów pod adresem przygotowujących scenariusze.

002

Rodzice byli pod wielkim wrażeniem występu, niektórzy z nich widzieli swoje „dzieci” po raz pierwszy w występach. Środowemu spotkaniu przyglądał się jeden z członków Zarządu Koła, który bezpośrednio mógł zaobserwować efekty prac warsztatowych, porozmawiać z rodzicami, pracownikami.

003

Kolejnym punktem tego spotkania była narada – zebranie rodziców z pracującą kadrą i kierownikiem warsztatu.

Tematy poruszane podczas spotkania :

 • zmiana pracowni przez uczestników
 • funkcjonowanie placówki
 • możliwości dalszego rozwoju uczestników w tym wyjazdy na wycieczki
 • trening ekonomiczny – zmiany
 • trening mieszkaniowy
 • wybory – zebranie sprawozdawczo-wyborcze w stowarzyszeniu

W czasie spotkania rodziców, uczestnicy bawili się pod okiem wolontariuszy. Bogaty repertuar muzyczny został przygotowany przez uczestników. Przygotowanie oprawy muzycznej sprawiło, że wszyscy zostali zaangażowani do wzięcia odpowiedzialności za imprezę. Podczas tańców wykorzystana została muzyka z całego świata, różne style sprawiały, że uczestnicy mogli ćwiczyć swoją gibkość. Bal urozmaicały także różne konkursy i zabawy min.:

 • taniec z balonem
 • taniec na gazecie w parach i solo
 • pociąg
 • taniec odbijaniec
 • oraz wiele innych zabaw tanecznych

004

W zabawę po spotkaniu, włączyli się rodzice, nastąpiła wielka integracja międzypokoleniowa.

W trakcie balu nie zabrakło słodkiego poczęstunku o który zadbali rodzice i Zarząd Koła pyszne ciasta, świeże owoce, pączki. Podopieczni placówek zostali obdarowani drobnymi upominkami a pracownia gospodarstwa domowego – kulinarna na ten dzień przygotowała sałatkę wielowarzywną i kiełbaskę na gorąco.

 005

 

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz.

One przyjdą same. (Phil Bosmans)

 

Dziękujemy za te piękne chwile, wspólnie spędzony czas.

 

Aneta Wawszczak , Maria Lisek-Zięba

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: