BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

25 Czerwiec 2014

Zamknij Światło – Zgaś Oczy

W dniu 20 czerwca 2014r. w auli Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, odbyła się projekcja filmu „Nietykalni” z audiodeskrypcją i z napisami.

Mimo niskiej frekwencji z powodu długiego weekendu, warto było spotkać się z ludźmi i obejrzeć wspólnie film pt. „Nietykalni”.

Warte uwagi jest to, iż osoby słyszące miały możliwość obejrzenia filmu z zamkniętymi oczami, dzięki audiodeskrypcji. Jest to forma przekazywania obrazu drogą słuchową, poprzez werbalny opis treści wizualnych osobom niewidomym i słabo widzącym.

Osoby słabosłyszące i niesłyszące miały możliwość obejrzenia filmu z napisami specjalnie dostosowanymi do ich potrzeb.

Chciałbym podkreślić, że jest to pierwsza inicjatywa zorganizowana przez Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL realizujące projekt „Zamknij Światło – Zgaś Oczy” przy współpracy z Inicjatywy Specjalizacji Psychologii Zdrowia i Koła Naukowego Psychologii Rehabilitacji Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego przy pełnym wsparciu Fundacji Kultury bez Barier.

Oby więcej takich inicjatyw w celu przełamywania barier dla osób niepełnosprawnych i mam nadzieję, że to było pierwsze, ale nie ostatnie przedsięwzięcie tego typu.

no images were found

Paweł Kasprzak

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: