BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

15 luty 2019

Zapisy na VIII „Bieg Na Tak – Run of Spirit” 2019 zostały uruchomione!

Stowarzyszenie „Na Tak” zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w VIII edycji międzynarodowego charytatywnego Biegu Na Tak – Run of Spirit w Poznaniu, organizowanego przez Stowarzyszenie.

Jest to impreza sportowa wywodząca się z Berlina, którą w 2012 roku Stowarzyszenie Na Tak przeniosło na grunt Polski. W polskiej edycji biorą udział zawodnicy z Polski i z zagranicy (a w szczególności z Niemiec).

Głównym celem Biegu Na Tak jest urzeczywistnienie wizji społeczeństwa, które nie wyklucza nikogo. Dlatego też sam jego charakter jest wyjątkowy – w biegu mogą wziąć udział osoby pełnosprawne oraz osoby z niepełnosprawnością bez względu na sposób poruszania się czy poziom sprawności fizycznej. Zależy nam na tym aby połączyć aktywność sportową, integrację, profilaktykę zdrowotną oraz finansowe wsparcie działań podejmowanych na rzecz osób z niepełnosprawnością. Zeszłoroczny bieg cieszył się dużym zainteresowaniem – we wszystkich konkurencjach biegowych wystartowało ponad 1000 osób.

Ponadto, Biegowi Na Tak – Run of Spirit będzie towarzyszyć projekt wsparcia działań na rzecz osób z niepełnosprawnością. Na ten cel przeznaczone zostaną dochody z akcji charytatywnych przeprowadzanych podczas imprezy wydarzeniu towarzyszyć będzie piknikowa atmosfera, dzięki której bieg ma szansę stać się faktycznym miejscem spotkań – nie tylko rywalizacji sportowej. Przewidujemy szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży a także występy zespołów tanecznych i muzycznych na scenie.

Zapisy na bieg już ruszyły. Więcej na stronie: http://www.natak.pl/strefa-zawodnika/zapisz-sie.html

plakat

DANE KONTAKTOWE:
Aneta Wiktor
Stowarzyszenie Na Tak
tel.: 609 580 680
e-mail: a.wiktor@natak.pl

Źródło: www.natak.pl/bieg-na-tak

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: