BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

21 Maj 2012

Zaproszenie do Nidzicy

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi „.
To słowa naszego wielkiego Polaka Jana Pawła II który min. patronuje placówkom Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU) w Nidzicy.

Nasze Koło zostało zaproszone do Nidzicy na XX lecie działalności Koła , XV Koncert „Radości i Nadziei ”
Nasi reprezentanci to 8 uczestników WTZ: Darek Dworak, Łukasz Lisek, Andrzej Kudelski, Waldek Bronisz, Madzia Kotowska, Kasia Giszczak, Basia Piskorska, Jola Forysiuk i 2 opiekunów. Pierwszy dzień przyjazd , kolacja, zakwaterowanie w ŚDS, spotkanie z organizatorami.

Do udziału w koncercie  „Radości i Nadziei ” w dniu 17.05.2012 zaproszone zostały zespoły:
• ŚDS – Nidzica
• SOSzW – Nidzica
• Zespół Muzyczni Czarodzieje – Warszawa
• Studio Teatr „Kwiaty” – Kaliningrad
• „Korzenie” – Olsztyn – PSOUU
• „Wesołe nutki” – Olsztynek
• „Da Capo al. Fine” – Ostruda PSOUU
• „Enigma” – Olsztyn
• „Sami swoi” – DPS – Uzdów
• DPS – Zakrzewo
• „Bandadana” – Dobre Miasto
• „Figiel” – Łęczna

O godzinie 12.00 w Sali Rycerskiej na Zamku w Nidzicy rozpoczął się Koncert Radości i Nadziei połączony z wystawą prac artystycznych osób niepełnosprawnych.

Rozpoczęcie koncertu – prezenterzy, przewodnicząca ZK p.Ewa Gałka

Tym razem zespół nasz był reprezentowany przez Łukasza a koledzy i koleżanki urozmaicili występ tańcem. Łukasz jest stałym bywalcem nidzickich spotkań , jest osobą rozpoznawaną przez inne grupy. Łukasz zaprezentował 3 utwory : „Jesteśmy Boży cyganie„ – dedykacja specjalna dla p.Ewy „Taka miłość „ i „Labamba „

występ Łukasz Lisek

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami wykonanymi w nidzickich warsztatach terapii zajęciowej, dla  grup był  prezent – elektryczna frytkownica
Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji: pokaz walk rycerskich, zabawę, poczęstunek,
Drugi dzień spotkania rozpoczęliśmy zwiedzaniem placówek potem udział w koncercie, obiad, uroczysta kolacja a dzień zakończyła dyskoteka.

Trzeci dzień to:
1.Wypoczynek nad jeziorem Omulew – atrakcją tego dnia było pływanie łodziami po jeziorze, grilowanie, zabawa z udziałem grupy osób niepełnosprawnych z Lwowa, łowienie ryb, prezentacja psów Nowofundland.


nasza grupa nad jeziorem


Darek, Magda, Basia w otoczeniu psów

(Nowofundland znany jest ze swojej życzliwości, delikatności i łagodności – zwłaszcza w stosunku do ludzi. Jest to pies ratowniczy pracujący w wodzie, jak również pies zaprzęgowy używany do transportu ciężkich ładunków (obecnie wyłącznie sportowo)
2. Zwiedzanie miasta. W zwiedzaniu Nidzicy towarzyszył nam Mariusz Sz były podopieczny naszej placówki DCA (wyjechał z rodzicami 6 lat temu z Łęcznej  zamieszkuje w pobliżu Nidzicy.
3. Zwiedzanie placówek koła
Gospodarze pozwolili nam gościć u siebie od 16-19.05.2012.
Kierownik wtz,  Pan Wiktor Gałka  podarował nam wazon wykonany w pracowni garncarskiej, prezent przekazaliśmy naszej  pracowni gospodarstwo domowe ogrodnictwo.

„Dziś człowiek tak często nie wie, co nosi w sobie, w głębi swej duszy, swego serca. Jak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Ogarnia go zwątpienie, które przeradza się w rozpacz.”

Ten cytat Ojca świętego nie pasuje do Nidzicy, tam nie ma zwątpienia, natomiast jest wielka wiara. Tę wiarę i siłę czerpią od swojego patrona. Każda inicjatywa, działanie jest omodlone, powierzone wstawiennictwu Matki Bożej.
Rozmawiając z pracownikami czuje się wielkie oddanie i serdeczne podejście do człowieka. Zabierają do Hostelu swoich podopiecznych ze szpitali po to aby im towarzyszyć w chwilach odejścia do Pana.

Dziękujemy Pani Ewie Gałce – przewodniczącej a zarazem dyrektorowi OREW w jednej osobie , Zarządowi Koła za mile spędzone chwile za umożliwienie poznania pracy placówek i przede wszystkim za zaproszenie nas na „świętowanie”.
Dziękujemy wszystkim pracownikom i wolontariuszom za troskę i opiekę.

„Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność ”.

Do zobaczenia za rok
Maria Lisek-Zięba

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: