BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

26 sierpień 2015

„Żyjmy Razem”

W dniu 23 sierpnia 2015 roku w Białej Podlaskiej na terenie lotniska odbył się Piknik Integracyjny „Żyjmy Razem”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PROSTA, Przyjaciele.

Głównym celem pikniku była aktywizacja społeczeństwa lokalnego, promowanie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób niepełnosprawnych a także propagowanie tolerancji i szacunku.

Patronami imprezy był Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniak oraz Fundacja „Kocham Podlasie” senatora Grzegorza Biereckiego.

W trakcie imprezy była możliwość zakupu specjalnych cegiełek, które można było wymienić na gry, zabawy przejażdżki konne, przejażdżkę samochodem, wejście na dmuchane miasteczko czy posiłek (bigos, grochówka przygotowany przez ZK i Caritas). Uzyskany w ten sposób dochód w całości zostanie przeznaczony na wsparcie osób niepełnosprawnych między innymi na organizację zajęć o charakterze edukacyjnym.

W strefie motoryzacyjnej odbyły się wyścigi samochodowe oraz przejazd rajdówką z mistrzem. Ponadto można było podziwiać wystawę sprzętu lotniczego i motocyklowego.

Piknik rozpoczął się o godzinie 13:00 a w programie były takie atrakcje jak; przejażdżki konne, konkurs z nagrodami, pokazy sztuk walki, wesołe miasteczko, dogoterapia, konkursy z nagrodami, pokaz jednostki specjalnej BOR i GROM.

W strefie informacyjnej można było uzyskać porady, konsultacje dla opiekunów i osób niepełnosprawnych, Akademia Masażu a także zobaczyć sprzęt rehabilitacyjny. W strefie kulturalnej odbyła się wystawa prac z częścią artystyczną BCK a na scenie wystąpił zespół HARD GOCK, później odbył się koncert FACE. Gościem specjalnym pikniku była Monika Kuszyńska.

no images were found

 Kamil Artur Kuliński

PRAWA

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: