BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20 lipiec 2021

Budowanie formy – warsztaty tworzenia sztuki osiedlowej – z tłum. na PJM

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” zaprasza 26 lipca (poniedziałek) na bezpłatne warsztaty plastyczne dotyczące sztuki osiedlowej i rzeźby przestrzennej.  Warsztaty będą tłumaczone na PJM.

I część, godz. 16:00-17:30 będzie realizowana w Altanie w Parku Jana Pawła II

II część, godz. 18:00-20:00, będzie realizowana w DDK „Czuby Południowe” ul. Wyżynna 16

Na warsztaty obowiązują zapisy telefonicznie lub mailowo: (81) 466 59 18info@ddkczubypoludniowe.pl

Białe tło: Od lewej kolorowe hasła: LUDZIE. DZIELNICA. OBIEKTY BUDOWANIE FORMY. Po prawej: piktogram tłumacza języka migowego, 2 portrety prowadzących/ Pod zdjęciami tekst: 26.07.2021 Warsztaty tworzenia sztuki osiedlowej. Poniżej logotypy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Narodowego Centrum Kultury

Sztuka pasuje do osiedli, oswaja geometryczne bryły bloków, integruje społeczności, tworzy tożsamość miejsca. Jaka sztuka pasuje do Nas, Mieszkanek i Mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe?

Podczas zajęć Uczestnicy i Uczestniczki wspólnie wybiorą interesujące ich lokalizacje dla tworzenia interwencji artystycznych i zaprojektują własne rozwiązania formalne; sztukę użytkową, rzeźby, podejmujące dialog z kontekstem, jakim są realne przestrzenie osiedla.

W toku warsztatów rzucimy „hasło w miasto”, gdzie z przymrużeniem oka będziemy redagować krótkie sformułowania, określające charakter Dzielnicy i to, co nas wyróżnia na tle innych miejsc w Lublinie.

Mimo, że „pięknie się różnić” – jak mawiał klasyk, spróbujemy połączyć nasze pomysły w jedno spójne dzieło, które będzie mieć wielu autorów i autorek.

Pomogą nam w tym dwie Pauliny: Paulina Garbiec – mozaikarka i architektka krajobrazu, edukatorka, współzałożycielka Społecznej Pracowni Mozaikioraz Paulina Paga – kulturoznawczyni i edukatorka, założycielka Społecznego Muzeum Osiedli na LSM, w którym autorami i autorkami form artystycznych są głównie mieszkanki i mieszkańcy.

Źródło: Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: