BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

17 sierpień 2021

Co się latem w mieście działo?

Galeria Art. Brut mieszcząca się w Centrum Kultury przygotowała na letnie miesiące bardzo ciekawą wystawę. Zaprezentowano prace Pawła Biesoka – Artysty nieprofesjonalnego, uczestnika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Drogomyślu. Jego rysunki wielokrotnie podziwiano a ich autor otrzymał liczne nagrody. Prace tego twórcy charakteryzują się autorską interpretacją tematów zaczerpniętych ze znanych dzieł innych artystów. Przedstawione przez niego konkretne przedmioty, budynki, sytuacje zaskakują estetyczną dojrzałością i własnymi środkami wyrazu.

Kronika galerii Art.Brut z zaproszeniem na wystawę Pawła Biesoka

Prace Pawła Biesoka pochodzą z zasobów Muzeum Śląskiego w Katowicach, które posiada jedne z najbardziej reprezentacyjnych zbiorów plastyki nieprofesjonalnej w Polsce. Współpraca lubelskiej galerii z tą instytucją zaowocowała różnorodnym programem wystawienniczym w ramach którego prezentowano już ponad 150 twórców.

Jedna z prac Artysty „Ogród warzywny z osłem”

Gościem wernisażu, przygotowanego przez Marię Budzyńską i Lubelską Teatroterapię, była również Sonia Wilk, kuratorka i teoretyk sztuki, kierowniczka Działu Plastyki Nieprofesjonalnej Muzeum Śląskiego w Katowicach, która przybliżyła zebranym sylwetkę artysty oraz zagadnienia związane z plastyką nieprofesjonalną.

Sonia Wilk

Kurator wystawy, Sonia Wilk, w rozmowie z Zofią Brzozowską

Wiele radości i satysfakcji sprawia publiczności możliwość oglądania na miejscu, w Lublinie, tak różnorodnych i ciekawych wystaw, Galeria Art. Brut ze swoim dorobkiem wystawienniczym jest znaczącym miejscem na mapie kultury polskiej, a Lublin ma w swej ofercie różnorodność i profesjonalizm.

Zofia Brzozowska
Zdjęcia: Magdalena Smyl

STOPKA PROJEKT 2021

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: