BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

18 Listopad 2020

„Cyfryzacja dostępna dla osób z niepełnosprawnością oraz starszych”

Fundacja Edukacji Nowoczesnej realizuje projekt pn. „Cyfryzacja dostępna dla osób z niepełnosprawnością oraz starszych”.

logo projektu Dostępność Plus - w konturze granic Polski widnieją trzy piktogramowe postacie od lewej: kobieta, osoba na wózku inwalidzkim, dziecko

W ramach projektu fundacja przygotowuje 6 filmików edukacyjno-instruktażowych, które w przyjazny i intuicyjny sposób, bez skomplikowanych procedur, pokażą jak korzystać z narzędzi informatycznych ułatwiających dostęp do usług urzędowych, innych obywatelskich i medycznych.

Publikacje te są odpowiedzią na potrzeby osób wykluczonych cyfrowo, w szczególności osób z niepełnosprawnościami i seniorów, którzy oczekują zrozumiałego i jednocześnie specjalistycznego przekazu treści, tj. audiodeskrypcji oraz wersji tekstowej.

Filmiki edukacyjno – instruktażowe obejmować będą m.in. platformy internetowe takie jak: Profil Zaufany; www.pacjent.gov.pl; www.gov.pl; E-podatnik.

Efekty projektu udostępnione zostaną pod koniec listopada 2020 r. na kanale na Youtube – www.youtube.com/FundacjaNowoczesnejEdukacji.

„-Już dziś chcielibyśmy gorąco zachęcić Państwa do udostępniania oraz przekazywania filmików
swoim podopiecznym seniorom i niepełnosprawnym”- zachęca zespół Fundacji Edukacji Nowoczesnej

 

Zespół Fundacji Edukacji Nowoczesnej
ul. Jana Kochanowskiego 32/60
01-864 Warszawa

strona fundacji – www.fen.net.pl

strona fundacji na Facebook’u – www.facebook.com/FundacjaEdukacjiNowoczesnej

www.funduszeeuropejskie.gov.pl/fundusze-europejskie-bez-barier/dostepnosc-plus/

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: