BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Cykl debat „Bitwa o kulturę/literaturę”…

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na marcowy cykl różnorodnych debat pt. „Bitwa o kulturę / literaturę”. Wydarzenie jest transmitowane online na stronie teatrstary.eu (zakładka NA ŻYWO) oraz profilu facebookowym Teatru Starego we wtorki o godz. 18:00. Rozmowy tłumaczone są na Polski Język Migowy.

Program:

16 marca 2021 o 18:00 – 20:00 

Bitwa o kulturę. Więcej światła?

Gość: Krystyna Skwarło-Sońta
Prowadząca: Grażyna Lutosławska

„Więcej światła!“, miał wykrzyknąć na łożu śmierci Goethe. Niespełna pół wieku później Thomas Edison spełnił życzenie poety i opatentował żarówkę. Tak rozpoczęła się jedna z największych zmian cywilizacyjnych w historii ludzkości. Jakie są skutki tego, że rozjaśniliśmy kulę ziemską? Czy ciemność, której coraz rzadziej doświadczamy w rozświetlonym otoczeniu stanie się luksusem?

23.03.2021 o 18:00 – 20:00 

Bitwa o kulturę. W co zmieniono Dziki Zachód?

Gość: Aneta Kyzioł, Michał Walkiewicz
Prowadzący: Łukasz Drewniak

Jak zmienił się mit Wild West w dobie Netflixa? Filmy, książki, seriale – „Bracia Sisters” Patricka deWitta, seriale „Westworld” i „Deadwood”, „Django”, „Bez przebaczenia”, „Kowboje i kosmici” itp. Opowieść o naruszeniu zasad fundamentalnej opowieści o walce dobra ze złem na pograniczu cywilizacji i natury. Jak dziś myślimy o westernowej konwencji, czego w niej szukamy?

Źródło: Teatr Stary w Lublinie

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: