BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

27 sierpień 2019

Disabled Sailing – Polish Cup 2019 regaty 8-13 września w Mrągowie

Czas wystartować z kolejnym wydarzeniem i zaprosić do udziału w regatach Disabled Sailing – Polish Cup 2019!

Już na początku września startują sześciodniowe regaty wraz ze szkoleniem żeglarskim dla osób z niepełnosprawnościami. To będzie rewelacyjna okazja do podwyższenia umiejętności żeglarskich wszystkich uczestników zawodów.

Wydarzenie jest dedykowane dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności (niezależnie od stopnia) będących na różnym poziomie posiadanych umiejętności żeglarskich (debiutanci, amatorzy, turyści, zawodnicy). Zawody prowadzone będą na łodziach specjalnie dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych (klasa Hansa 303), na których można żeglować zarówno w jedną jak i w dwie osoby. To doskonała okazja dla osób, które jeszcze nigdy nie miały możliwości żeglowania tą klasą łodzi- zapewniamy instruktaż i pomoc w obsłudze i przygotowaniu jachtu.

Wydarzenie będzie koordynowane przez trenera Kadry Narodowej Żeglarzy Niepełnosprawnych- Grzegorza Prokopowicza, który wraz ze swoimi zawodnikami zdobył mistrzostwo świata i Europy właśnie w tej klasie łodzi. W Mrągowie będziemy gościć również tegorocznych żeglarskich mistrzów, tak więc to jedyna okazja aby pod okiem najlepszych szlifować swoje umiejętności żeglarskie:)

Termin imprezy: 8-13 września 2019 r.

Miejsce: Gościniec Molo, ul. Jeziorna 1B, 11-700 Mrągowo

Organizator: Polski Związek Żeglarski

Wsparcie finansowe: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 
Plakat promujący wydarzenie
 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają: zakwaterowanie i wyżywienie, ubezpieczenie, sprzęt żeglarski, pomoc wolontariuszy, medale/puchary dla zwycięzców, opiekę instruktorów.

Zgłoś się przesyłając formularz zgłoszenia www.pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/disabled-sailing–polish-cup-2019—zgloszenia/  i skan orzeczenia na adres g.prokopowicz@pya.org.pl . Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na temat Disabled Sailing – Polish Cup 2019:

www.pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/disabled-sailing–polish-cup-2019/?fbclid=IwAR1ELj6tz_X5suEiBWePgUnZHk1typZPufAerCgIv_dE87esB8uXbswNSeM

 

Katarzyna Prokopowicz
 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: