BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

1 wrzesień 2021

„Dożynkowo”

W niedzielę 29 sierpnia 2021 r. w miejscowości Cyców odbyły się dożynki Gminno-Parafialne, które rozpoczął włodarz gminy p. Wiesław Pikuła obrzędem dzielenia chlebem.

Wśród wielu zaproszonych gości nie zabrakło reprezentacji Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy – placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej. Grupa „Bębnoludy” umilała czas zebranym gościom grą na bębnach biorąc przy okazji udział w I Festiwalu Kultury Wsi Polskiej „Dożynkowo” zajmując I miejsce razem z kapelą „Swojacy” z Cycowa.

 

Uczestnicy prezentowali również taniec ludowy.

Solista Łukasz zaprezentował swoje umiejętności wokalne, po raz pierwszy w repertuarze ludowym, biorąc tym samym udział w konkursie gdzie zajął II miejsce.

Mieliśmy również swoje stoisko gdzie prezentowaliśmy swoje wyroby, prowadziliśmy kiermasz, loterie oraz zbieraliśmy datki do puszek na rozbudowę naszej placówki o mieszkania chronione.

Zebrano łącznie 1468 zł. Dziękujemy społeczności lokalnej za hojność i otwartość serc na nasze potrzeby.

Program artystyczny został zakończony wspólną zabawą z „konkurentami”, poczęstunkiem i wręczaniem nagród.

 

 

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Serdeczne „DZIĘKI” szczególnie kierujemy do p. Marzenny Karpowicz za zainicjowanie zbiórki i zachęcanie zebranych gości do wsparcia naszej inwestycji.

Mamy wielką nadzieję na kontynuowanie jakże owocnej współpracy.

Paweł Maj
Beata Sawicka

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: