BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 wrzesień 2021

Dzień Godności w Świdniku

„Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń i cierpień wpisanych w ich ciało i władze, stanowią jednak o szczególnym znaczeniu Godności i Wielkości CZŁOWIEKA.”

12.09.2021r. w Świdniku odbył się XXII Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorem spotkania było PSONI Koło w Świdniku.

W uroczystościach nie zabrakło przedstawicieli Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej.
Zespół „Bębnoludy” zaprezentował dwa utwory grane ”Polka Wojskowa” i „Polka spod wody” oraz taniec „Polka-biesiady Świata”.

 

Solista Łukasz zaśpiewał piosenki „Jak mnie weźmiesz, to sprzedam”, „Jeszcze zdążysz”, „Kocham Wolność”. Cały czas na scenie towarzyszyła mu grupa kolegów i koleżanek, którzy bawili się i tańczyli.

Po wysiłkach na scenie można się było zregenerować przepysznym obiadem.

Uhonorowaniem występów było rozdanie nagród uczestnikom Festynu. Każdy otrzymał indywidualny upominek, były okolicznościowe statuetki i podziękowania dla WSZYSTKICH.

DZIĘKUJEMY za Zaproszenie.

Edyta Nowak
Paweł Maj

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: