BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 Maj 2018

Emilia Kotarska – pielęgniarka, instruktorka aktywnej rehabilitacji, sportsmenka

Emilia Kotarska: „Moja droga do sukcesu jest jeszcze w remoncie…”

Emilia Kotarska

Życie społeczno – zawodowe

Emilia Kotarska od 22 lat porusza się na wózku inwalidzkim. Pracuje na etacie pielęgniarki w Centrum Integracyjno-Rehabilitacyjnym w Puławach, którego celem działania jest wspieranie osób niepełnosprawnych w aktywności i integracji  społecznej, świadczenie pomocy prawnej, psychologicznej, terapeutycznej oraz rehabilitacyjnej. Centrum pomaga i wspiera osoby niepełnosprawne w ich miejscu zamieszkania jak również rodziny osób niepełnosprawnych. Pani Emilia od 20 lat jest instruktorem aktywnej rehabilitacji i zajmuje się usprawnianiem oraz nauką samodzielności. Pomaga osobom po urazach kręgosłupa uzyskać maksymalną niezależność i sprawność fizyczną. Prowadzi szkolenia dla personelu medycznego oraz rodziców dzieci z urazami rdzenia kręgowego.

Emilia Kotarska3

Pasje i osiągnięcia

Prywatnie pasjonuje się sportem i aktywnie go uprawia. Jest wielokrotną zwyciężczynią turniejów krajowych i międzynarodowych w tenisie stołowym. Za wybitne wyniki sportowe otrzymała nagrodę Starosty Puławskiego. Uznana za jedną z najlepszych sportowców Puław odznaczona nagrodą Prezydenta Miasta Puław. Hobbystycznie w miarę wolnego czasu bierze udział w wyścigach na wózkach inwalidzkich.

Emilia Kotarska4

Emilia Kotarska2

Lubi odpoczywać przy muzyce-poezji śpiewanej, poczytać książki biograficzne, pooglądać najnowsze trendy mody oraz informacje z zakresu kosmetologii.

Emilia Kotarska5

W ludziach ceni szczerość, prawdę i odwagę.

*

Pani Emilia Kotarska

jest jedną z osób zaprezentowanych w projekcie Fundacji Sokrates z Lublina

 LudzieBezBarier.pl.”

logo-CzlowiekBezBarier

Na zlecenie Samorządu Województwa Lubelskiego Fundacja Sokrates opracowała publikację elektroniczną poświęconą osobom niepełnosprawnym pochodzącym z województwa lubelskiego LudzieBezBarier.pl. Zaprezentowano w niej sylwetki osób niepełnosprawnych i Ich osiągnięcia w różnych dziedzinach.

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: