BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

23 sierpień 2021

Festiwal żeglarski

Nie lada gratka dla Żeglarzy: Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych.

W dniach 31 sierpnia – 2 września 2021 roku w Giżycku odbędzie się II Edycja XVII Festiwalu Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Mazurska Szkoła Żeglarstwa (www.msz.org.pl).

Uczestnicy Festiwalu będą mieli do dyspozycji różnorodny sprzęt wodny: jachty kabinowe i otwarto-pokładowe (w tym dezety i katamarany), motorówki, kajaki itp. Przez dwa pierwsze dni będą uczestniczyć w zajęciach na wodzie na wspomnianym sprzęcie. Trzeciego dnia zostaną rozegrane regaty – Memoriał EUGENIUSZA WILCZYŃSKIEGO – promotora i propagatora żeglarstwa osób z  niepełnosprawnością.

W tym roku wszystkie miejsca na Festiwalu są już zajęte – można jedynie  poobserwować zmagania zgłoszonych Uczestników. Gdyby jednak ktoś zapragnął zmierzyć się  z żywiołem i ze sobą samym, polecamy uwadze  taką formę spędzenia wolnego czasu i sprawdzenia swoich możliwości za rok.

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej 11-500 Giżycko, ul. Moniuszki 24, telefon 874285898, fax. 874285971.

Organizator: Stowarzyszenie Mazurska Szkoła Żeglarstwa

Współorganizatorzy: Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych www.pzzn.pl , Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej www.oczymazur.pl

A gdyby ktoś chciał się przekonać, jak Festiwal w istocie wygląda i co daje uczestnikom, można sobie obejrzeć relację z jednej z poprzednich edycji: https://drive.google.com/file/d/1pVWY5XE7RV5X4D88zy65vIo5srQMVAUl/view

STOPKA PROJEKT 2021

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: