BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Konkurs na relację powrót do relacji konkursowych
19 październik 2011

Fotoreportaż z wystawy rysunków

Nazywam się Monika Piech. Jestem uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej w Turkowicach przy pomocy mojego instruktora Pana Mateusza zrobiłam fotoreportaż z wystawy mojego kolegi Piotra.

14 października 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach, w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej, odbyła się wystawa rysunków Piotra Drożdżaka.

Piotr Drożdżak jest podopiecznym Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Werbkowicach. Od 7  lat jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Turkowicach.

Wystawę rysunków Piotra Drożdżaka honorowym patronatem objął Przewodniczący Rady Powiatu Hrubieszowskiego, Pan Andrzej Barczuk. Rada Powiatu była również sponsorem katalogów wystawowych. Do zrealizowania wizji o wystawie przyczynił się również Wójt Gminy Werbkowice, Pan Lech Bojko udostępniając Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach. Całość imprezy była nadzorowana przez Dyrektora GOK-u w Werbkowicach, Pana Andrzeja Osucha.
Na wstępie wernisażu wszyscy obecni wysłuchali wykładu na temat sztuki współczesnej głoszonego przez Jerzego Tuburskiego, Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej. Komisarzem wystawy był Pan Stanisław Pyra-Piro, opiekun artystyczny Piotra. Zabierając głos podkreślał wielki talent młodego artysty, jego niepowtarzalność i zaangażowanie.  Niewątpliwie ważnym aspektem imprezy były obecność i  wystąpienie Pani Barbary Kotyły, poetki zamojskiej, dla której obrazy Piotra Drożdżaka stały się inspiracją do napisania kilku wierszy.

Wystawę rysunków młodego artysty obejrzeli przedstawiciele samorządu powiatowego, gminnego, grono pedagogiczne ze szkół Gminy Werbkowice, członkowie Zarządu Koła PSOUU w Wertbkowicach. Swoją obecnością zaszczycił nas również Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie.

Fotoreportaż autorstwa Moniki Piech.

Zaproszeni goście

Przemawia Pan przewodniczący rady powiatu Hrubieszów

Prace Piotra

Piotr z artykułem o sobie

Piotr Drożdżak i prof. Piro

Pani kierownik WTZ Turkowice Marta Piotrowska-Lackowska

Pan wójt Werbkowic Lech Bojko

Mój przyjaciel Grzegorz

Moj instruktor Pan Mateusz Pani Basia i Pani Ania

Goście oglądają prace Piotra

WTZ Turkowice

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: