BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

6 kwiecień 2018

Galeria Labirynt zaprasza na cykl wydarzeń dostępnych dla osób z niepełnosprawnością słuchu i wzroku

Galeria Labirynt zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach „Sezonu Lublin 2018”. W tym roku przygotowany został cykl wydarzeń i spotkań dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami wzorku oraz słuchu i/lub mowy.

O wolności w sztuce współczesnej

– otwarty wykład dla osób dorosłych z tłumaczeniem na polski język migowy.

27.04.
/ 17:00 – 18:30
Miejsce zbiórki: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, sala kinowa

Zapraszamy na otwarty wykład dla osób dorosłych dotyczący wolności w sztuce współczesnej, będącej polem zmagań znoszących się wzajemnie idei i postaw. Jest to też przestrzeń różnorodnych postaw światopoglądowych oraz miejsce, w którym niejednokrotnie przekraczane są granice. Wykład przybliży to zagadnienie na przykładzie działalności wybranych polskich i zagranicznych twórców.
Opracowanie i prowadzenie: Magdalena Linkowska Galeria Labirynt

Spacer po osiedlu imienia J. Słowackiego.

1.05.
/ 13:00 – 15:00 – spacer z tłumaczeniem na polski język migowy
/ 16:00 – 18:00 – spacer z audiodeskrypcją
Miejsce zbiórki: przed wejściem do Domu Studenckiego UMCS, ul. Zana 11

Spacery dotyczyć będą osiedla im. Juliusza Słowackiego w Lublinie – drugiej inwestycji w Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która słynna jest z nietypowej architektury i stojącej za nią teorii Formy Otwartej Zofii i Oskara Hansenów. To również możliwość lepszego poznania historii dzielnicy Rury i Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – pierwszej tak dużej realizacji mieszkaniowej powstałej w ramach systemu spółdzielczego. Spacery poprowadzi Rafał Lis.

Spacer trasą rzeźb zrealizowanych w ramach Lubelskich Spotkań Plastycznych

3.05.
/ 13:00 – 15:00 – spacer z tłumaczeniem na polski język migowy
/ 16:00 – 18:00 – spacer z audiodeskrypcją
Miejsce zbiórki: przed wejściem do Domu Kultury LSM, ul. Konrada Wallenroda 4A

Zapraszamy na oprowadzania związane ze znaczącym dla polskiego dziedzictwa kulturowego oraz polskiej historii sztuki wydarzeniem, którym były Lubelskie Spotkania Plastyczne, realizowane w Lublinie w latach 1976–1979. Wydarzenie to, będące jednym z  najciekawszych plenerów artystycznych w kraju, zaowocowało realizacją kilkudziesięciu obiektów znajdujących się w przestrzeni publicznej osiedli LSM. Spacery poprowadzi Rafał Lis.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Mykola Ridny’ego

4.05.
/ 17:00 – 18:00 – oprowadzanie z tłumaczeniem na polski język migowy
Miejsce zbiórki: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, na wystawie

Mykola Ridny to artysta pochodzący z Ukrainy, mieszka i pracuje w Charkowie. W swojej twórczości posługuje się różnymi mediami, począwszy od wczesnych działań zbiorowych w przestrzeni publicznej po instalacje o charakterze site-specific, rzeźbę, film krótkometrażowy i eseje, które stanowią obecnie główny element jego praktyki. W refleksji na temat rzeczywistości społecznej i politycznej czerpie z obserwacji kontrastów pomiędzy kruchością i wytrzymałością, wyłaniających się z opowieści poszczególnych osób oraz zbiorowej historii. Te dwa poziomy przeplatają się w jego projektach artystycznych. Na wystawie zostaną zaprezentowane realizacje wideo, fotografie i rysunki wykonane przez artystę w latach 2011–2017.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie edukacyjnej dla dzieci „W tym cała sztuka”

5.05.
/ 12:00-13:00 – z tłumaczeniem na polski język migowy
/ 15:00-16:00 – z audiodeskrypcją

„W tym cała sztuka” – Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 3–12 lat oraz ich rodziców. Galeria Edukacyjna ma za zadanie oswoić najmłodszych odbiorców z barwnym i zaskakującym światem sztuki współczesnej. Służą temu wystawy prac z kolekcji Galerii Labirynt oraz ze zbiorów Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Dzięki sztuce można przyjąć różne punkty widzenia, spojrzeć na świat oczami artysty i odkryć na nowo otaczającą rzeczywistość! Sztuka niejedno ma oblicze – jakie tajemnice ujawni tym razem? Na nowej wystawie „W tym cała sztuka” dzieci przekonają się, jak wiele odcieni ma biel, poznają wyjątkową grę, w której każdy wygrywa, dowiedzą się także, co łączy pożar z powstaniem Układu Słonecznego oraz czym jest malarstwo materii. Na wystawie można zobaczyć obrazy, fotografie, film, obiekt artystyczny oraz ogromny lightbox, czyli podświetlane zdjęcia.

Dodatkowo, uprzejmie informuję, że 28.04 o godz. 12 odbędą się u nas zajęcia „Labirynt znaków”, tj. rodzinne warsztaty twórcze, tym razem przygotowane w oparciu o wystawę „Sick of Reality”.

Szczegóły pojawią się wkrótce na naszej stronie internetowej: www.labirynt.com.

 

Rafał Lis
Koordynator dostępności
rafal.lis@labirynt.com
tel. +48 81 466 59 20 wewn. 32
kom./SMS: +48 783-056-093

Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5,
20-052 Lublin

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: